Strona główna
Dzisiaj jest: 29 marca 2020
Imieniny: Wiktora, Eustachego
Pliki do pobrania:
Orły Targówka 2016 wyłonione! (22 czerwca 2016)

Orły Targówka 2016 wyłonione!

 

Konkurs „Orzeł Targówka” skierowany jest  do uczniów szkół publicznych i niepublicznych. Nominowani do nagrody Orzeł Targówka to młodzież wyjątkowo uzdolniona, osiągająca najwyższe wyniki w nauce, sukcesy w olimpiadach, konkursach, turniejach, przeglądach oraz charakteryzująca się wzorową postawą uczniowską i aktywnością społeczną.

 

Tegoroczna Gala podsumowująca VII edycję konkursu odbyła się 21 czerwca w Teatrze Rampa. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu wspaniałych gości, m.in. Pani prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Pani Anna Osypiuk ze Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz przedstawiciele Rady i Zarządu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

 

Uroczystość rozpoczęła się utworem „Orła Cień” w wykonaniu chóru oraz uczestników międzyszkolnych zajęć „Muzykowanie na Targówku” przygotowanym przez Panią Agnieszkę Drzewską - Nauczyciela Gimnazjum nr 145 oraz XLVI Liceum Ogólnokształcącego.

 

Po przywitaniu szanownych gości czterdziestu dwóch najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zostało zaprezentowanych na scenie, wśród nich znaleźli się: Agata Łysakowska – CXXXVII LO, Urszula Kacperska – G142, Aleksander Lewicki – G142, Maria Węgrzyn – G142, Michał Bielecki – G143, Rafał Karpiński – G143, Natalia Dominiak – G144, Weronika Ostrzyniewska – G144, Zuzanna Stępka          – G144, Wiktoria Wiśniewska – G144, Zuzanna Jeziorska – G145, Klaudia Niwińska – G145, Aleksandra Pietrzak – G145, Aleksandra Roguska – G145, Dawid Jasiński - Gimnazjum Wyspa JP2, Emilia Tołtyżewska – SP28, Kaja Srokosz – SP52, Gabriela Walecka – SP52, Zuzanna Bednarska – SP84, Katarzyna Delegacz SP84, Kamil Smykiewicz – SP84, Wiktoria Majewska – SP114, Alicja Spleśniak – SP 114, Piotr Stolarczyk     – SP114, Albert Wróblewski – SP114, Jędrzej Żmuda – SP206, Weronika Sikorska – SP275, Blanka Gołos – SP277, Szymon Modzelewski – SP277, Anita Ryżko – SP277, Laura Waśniewska – SP277, Maciej Dąbrowski – SP285, Amelia Gruza – SP298, Mateusz Miziołek – SP298, Marta Dawidowska – SSP11, Łukasz Woźnica - SSP11, Michalina Zawadzka – SSP11, Gabriela Czajkowska – PSP62, Julia Parol – PSP62, Maja Życka – PSP62, Andrzej Czekalski – PSP108, Olaf Ernst – PSP108.

 

Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek Krzysztof Miszewski oraz Burmistrz Dzielnicy Targówek Sławomir Antonik pogratulowali uczniom osiągnięć doceniając trud wszystkich, którzy przyczynili się do ich sukcesu: rodziców, wychowawców i dyrektorów.

 

Spośród 42 nominowanych do nagrody „Orzeł Targówka” wyłoniono 16 osób, którym została wręczona statuetka oraz upominki od sponsorów – IKEA oraz Procter & Gamble:

 

Kaja Srokosz – Uczennica Szkoły Podstawowej nr 52

Gabriela Walecka – Uczennica Szkoły Podstawowej nr 52

Piotr Stolarczyk – Uczeń Szkoły Podstawowej nr 114

Weronika Sikorska – Uczennica Szkoły Podstawowej nr 275     

Blanka Gołos – Uczennica Szkoły Podstawowej nr 277

Anita Ryżko – Uczennica Szkoły Podstawowej nr 277

Maciej Dąbrowski – Uczeń Szkoły Podstawowej nr 285  

Mateusz Miziołek – Uczeń Szkoły Podstawowej nr 298   

Marta Dawidowska – Uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej nr 11 STO

Maja Życka – Uczennica Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 62  

Aleksander Lewicki – Uczeń Gimnazjum nr 142

Michał Bielecki – Uczeń Gimnazjum nr 143

Natalia Dominiak – Uczennica Gimnazjum nr 144

Weronika Ostrzyniewska – Uczennica Gimnazjum nr 144

Zuzanna Stępka – Uczennica Gimnazjum nr 144

Agata Łysakowska – Uczennica CXXXVI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana

 

Po części oficjalnej wieczór uświetnił musical „Jutro minęło…” w wykonaniu uczniów zajęć międzyszkolnych, przygotowany pod kierunkiem: Pana Mariusza Czai (scenariusz                    i reżyseria), Pani Anny Chmielewskiej (II reżyser), Pani Renaty Dąbrowskiej (II reżyser), Pani Katarzyny Andruszko (przygotowanie wokalne), Pani Anny Łazowskiej (choreografia),  Pani Agnieszki Kurek-Johnson (choreografia) oraz Pana Tomasza Justat (scenografia).

 

W przerwie spektaklu zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć wystawę uzdolnionych plastycznie uczniów naszej Dzielnicy.

 

Jeszcze raz gratulujemy nominowanym i Orłom Targówka, a aktorom i plastykom dziękujemy za doznania artystyczne.

Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115