Strona główna
Dzisiaj jest: 20 października 2020
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
17 października 2020 
  Odkryj nieznaną historię Zacisza
  miejsce:  Dom Kultury "Zacisze"
  Dom Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) zaprasza:
ODKRYJ NIEZNANĄ HISTORIĘ ZACISZA
17 października 2020, sobota, godz. 10.30
Miejsce: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1
Zapisy: od 11 października 2020: wspolpraca@zacisze.waw.pl (w treści maila prosimy podać imię, nazwisko i nr telefonu). Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy miłośników geocachingu i gier terenowych na inaugurację gry Geo-Zacisze. Dowiesz się czym jest geocaching? Jak odnaleźć ukrytą w terenie skrytkę? A co najważniejsze zaprosimy Cię na spacer po Zaciszu śladami nieznanych historii i wspomnień. Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest zainstalowanie w swoim telefonie aplikacji geocachingowej.

W programie:
• Wstęp do geocachingu. Czym jest? Jak odnaleźć ukrytą w terenie skrytkę?
• Część I
o Wprowadzenie uczestników w arkana gry terenowej. Przybliżenie historii geocachingu, przekazanie informacji dotyczących rodzajów/typów skrytek (wraz z prezentacją zdjęć konkretnych, najciekawszych ich przykładów), ich koniecznego wyposażenia, zapoznanie ze słownictwem (pochodzącym z języka angielskiego), przekazanie ważnych porad dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania się podczas poszukiwań.
• Część II
o Poszukiwanie keszy ukrytych w terenie fizycznych pojemników, wyposażonych w logbook, pieczątkę i drewniaki okolicznościowe (w pojemnikach zwanych letterboxami). Poszukiwacze muszą mieć zainstalowaną w telefonie aplikację geocachingową.
• Start gry! Poszukiwanie 16 nieoczywistych miejsc Zacisza.
Projekt „Geo-Zacisze” realizowany jest od lipca do października 2020 ze środków Funduszu Animacji Kultury.

Гео-Зачише
ВІДКРИЙТЕ ДЛЯ СЕБЕ НЕВІДОМУ ІСТОРІЮ ЗАЧИШЕ
Субота, 17 жовтня 2020 р., о 10.30
Будинок культури Зачише, вул. Блокова 1 (Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1) В програмі:
• Введення в геокешинг. Що це таке? Як знайти схованку, заховану на місцевості?
• Прогулянка Зачишем по шляху невідомих історій і спогадів. Обов'язковою умовою для участі в прогулянці є установка на свій телефон програми геокешінгу. Запис на участь від 11 жовтня 2020 р.: współpraca@zacisze.waw.pl (будь ласка, вкажіть ваше ім'я, прізвище та номер телефону.) Кількість місць обмежена. Проект "Гео-Зачише" реалізується за рахунок коштів Фонду Анімації Культури (Funduszu Animacji Kultury)
***
Start gry poprzedziły spotkania sąsiedzkie w Domu Kultury Zacisze, bo Zacisze skrywa niejedną barwną historię. Zastanawialiśmy się, czy to prawda, że Folwark Zacisze był jednym z najnowocześniejszych gospodarstw warzywnych w Polsce, a Ciuchcia Marecka zatrzymywała się przy Domu Kultury Zacisze? Jaką rolę w życiu Obywatela G.C. pełniło to osiedle? Zachęcaliśmy nowych mieszkańców Zacisza, którzy chcieli poznać swoich sąsiadów i historie związane z tą okolicą, by włączyli się w prace nad projektem. Każdy mógł dołożyć ciekawe historie o Zaciszu, przynieść rodzinny album i zdjęcia z sąsiedztwa. Mógł realnie współtworzyć geocachingową ścieżkę spacerową. Celem projektu „Geo-Zacisze” jest stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego na Zaciszu, a także integracja mieszkańców poprzez wspólne odkrywanie najbliższej okolicy. Geocaching w założeniu jest grą terenową polegającą na poszukiwaniu tzw. skrytek/keszy (ang. cache), w których ukryte są informacje. Geocachingową ścieżkę spacerową będącą subiektywną drogą po miejscach ważnych i ciekawych przygotują mieszkańcy Zacisza. Wskażą oni ok. 15 lokalizacji do okeszowania. Część keszy może zawierać niespodzianki – archiwalne zdjęcia, okolicznościowe drewniaki oraz pieczątki, natomiast wszystkie będą opisane w dwóch językach: polskim i ukraińskim.
Otwarcie ścieżki i wspólny spacer z przewodnikami Stowarzyszenia planowany jest na drugą połowę października 2020 roku. Po zakończeniu projektu każda osoba wyposażona w telefon z GPSem będzie mogła w dowolnym momencie przejść ten szklak samodzielnie, w gronie rodziny czy znajomych, niezależnie od organizowanych akcji. Finansowanie: Fundusz Animacji Kultury.
Realizacja: Dom Kultury Zacisze, Stowarzyszenie Geocaching Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze oraz Urząd Dzielnicy Targówek
 
PWŚCPSN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
«  październik  »
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115