Strona główna
Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018
Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
18 kwietnia 2008 r. uczniowie trzech klas z gimnazjum nr 143 wraz z nauczycielami porządkowali teren Lasku Bródnowskiego.

Sterty zebranych śmieci trafiły do specjalnych pojemników przygotowanych przez Urząd Dzielnicy. Oprócz prac porządkowych młodzież wzięła udział w konkursach ekologicznych przygotowanych przez pracowników Lasów Państwowych. Młodzi ludzie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat konieczności wpierania działań na rzecz ochrony środowiska. Lekcję ekologii zakończyło wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

We wrześniu 2007 r. Gimnazjum nr 142 im. Roberta Schumana rozpoczęło realizację projektu "Alternatywne Źródła Energii - Laboratorium Słoneczne".

Poprzez zastosowanie urządzeń solarnych (ogniwa fotowoltaicznego i kolektora słonecznego) do ogrzewania wody, zasilania żarówek energooszczędnych, itp. pragniemy pokazać sposoby oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej. Projekt wykorzystania energii słonecznej adresowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli a także społeczności lokalnej głównie z prawobrzeżnej Warszawy.

Projekt jest laureatem Konkursu Grantowego 2007/2008, którego organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant ufundowała spółka Vattenfall Heat Poland. Więcej na temat konkursu na www.szkolazklimatem.pl

29 lipca 2007 r. 36 uczniów z Targówka wzięło udział w wyciecze do elektrowni w miejscowości Dębe.

Młodzież zwiedziła zaporę wodną, a także zapoznała się z systemem działania nowoczesnych elektrowni wodnych. Wyjazd był nagrodą dla zwycięzców konkursów plastycznych i autorów prezentacji multimedialnych poświęconych ochronie środowiska. - Musimy aktywnie podchodzić do kwestii ochrony otaczającej nas przyrody. Teraz jest dobry czas aby zacząć pracować z młodymi ludźmi mówić jakie są zagrożenia, co należy zmieniać - mówi zastępca Burmistrza Dzielnicy Wacław Kowalski.

15 września 2006 r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się impreza w ramach ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata.

Ponad 700 uczestników – głównie młodzież i dzieci ze szkół z Targówka – wzięło aktywny udział w zabawie przygotowanej przez Urząd Dzielnicy przy współpracy z Fundacją Nasza Ziemia. Były konkursy, występy taneczne przygotowane przez najmłodszych oraz słodkie upominki. Każda osoba, która odwiedziła piknik z zebranymi przez siebie surowcami wtórnymi jak makulatura, plastikowe pojemniki, czy szklane opakowania, otrzymywała drobne prezenty. "Żyj zdrowo – ekologicznie i sportowo!" – pod takim hasłem organizatorzy tegorocznej edycji "Sprzątania świata" w Warszawie promowali zdrowy i aktywny styl życia, poszanowanie dla środowiska naturalnego oraz ideę segregacji odpadów. Dzięki aktywnej współpracy ze sponsorami oraz Fundacją Nasza Ziemia w 10 szkołach dzielnicy udało się ustawić pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.

19 kwietnia 2002 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi w Gminie Warszawa - Targówek.

Dzień Ziemi jest obchodzony na Targówku już od kilku lat i co roku impreza przyciąga szerokie rzesze dzieci i młodzieży zainteresowanej ekologią i ochroną przyrody. W tym roku najważniejszym punktem programu był quiz wiedzy ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każda szkoła wystawiła trzyosobową drużynę, która odpowiadała na kolejne pytania. Konkurs był prowadzony bardzo sprawnie dzięki pomocy harcerzy z Hufca Warszawa Praga - Północ. Dużym urozmaiceniem były występy artystyczne prezentowane w przerwach między kolejnymi pytaniami. Każdy zespół był wspaniale przygotowany i zaskakiwał oryginalnością pomysłów.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
banner_sms