Strona główna
Dzisiaj jest: 14 sierpnia 2020
Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

Healthyland - Kraina zdrowia

Przedszkole Nr 81, które jest głównym wnioskodawcą, rozpoczęło działania związane z realizacją dwuletniego programu Erasmus+ partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk (Akcja K2).

Partnerami projektu są: nauczyciele przedszkoli oraz szkół z Rumunii, Turcji, Bułgarii, Włoch, Grecji.

Kluczowe priorytety realizowane w projekcie:

  1. Współpraca z nauczycielami z innych części Europy, dająca możliwość wymiany doświadczeń poprzez realizowanie wspólnych zadań pozwalających na ocenę wyników nauczania i uczenia się. Uczestniczenie w seminariach, spotkaniach pozwoli na rozwój zawodowy nauczycieli i poznanie standardów nauczania.
  2. Poprawa, jakości wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem. Propagowanie zachowań prozdrowotnych oraz wspierania rozwoju w nabywaniu wiadomości związanych ze zdrowym stylem życia

Tworząc ten projekt, wspólnie z partnerami uwzględniliśmy myśl za Karen Horney: ” Nie ucz trawy jak ma rosnąć, nie ucz drzewa jak ma się rozwijać. Daj mu słońce, glebę, wodę i powietrze". Projekt Healthyland propaguje wymianę doświadczeń pomiędzy sześcioma placówkami oświatowymi.

Celem projektu jest również zwiększenie świadomości dzieci rodziców dotyczącej wpływu aktywności sportowej i zasad zdrowego żywienia na zdrowie i funkcjonowanie człowieka. Projekt oferuje praktyczne rozwiązania dla rodziców m.in. wprowadzenie właściwych nawyków żywieniowych.

Głównym zamierzeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w tematykę poprzez różne zajęcia edukacyjne, gry, spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia sportowe oraz prowadzenie hodowli w ogrodzie przedszkolnym.

W ramach realizacji projektu przedszkole w dniach 14.11. - 18.11. gościło partnerów projektu.

15 listopada w Urzędzie Dzielnicy Targówek, nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem polskiego systemu edukacji zaprezentowanego przez Panią naczelnik Katarzynę Majdurę. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Dzielnicy Sławomir Antonik, który odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące placówek oświatowych funkcjonujących na Targówku.

Nauczyciele z Rumunii, Turcji, Bułgarii, Włoch, Grecji mieli możliwość odwiedzenia szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 42 gdzie zapoznali się również z realizowanymi projektami i programami promującymi zdrowie. Zgodnie z planem wizyty studyjnej w przedszkolu odbyły się warsztaty połączone z zajęciami prowadzonymi przez polskich nauczycieli przedszkola.

Partnerzy projektu zapoznali się z pracą metodą Carla Orffa, oraz oglądali zajęcia usprawniające koordynację wzrokowo-ruchową dzieci w wieku przedszkolnym z uwzględnieniem programu integracji bilateralnej. Nauczyciele przedszkola zaprezentowali również zajęcie uwzględniające cele z programu wychowawczego „Misie urwisie” oraz programu „ Original play”. Nauczyciele przedszkola Nr 81 w najbliższym czasie będą uczestniczyli w seminarium organizowanym w Grecji.

Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115