Strona główna
Dzisiaj jest: 18 lipca 2019
Imieniny: Karoliny, Szymona
Pliki do pobrania:
30 lat tkactwa artystycznego! Weekend z tkactwem na Zaciszu! (30 listopada 2018)
Zacisze ma swoje tkackie tradycje. Przez 30 lat powstają tu gobeliny inspirowane najsłynniejszymi dziełami sztuki, ważnymi postaciami, motywami figuralnymi i pejzażami. Utkany gobelin to tysiące metrów wełny, wiele miesięcy żmudnej pracy, uzależnionej od stopnia skomplikowanego wzór, a przede wszystkim od nastroju tkacza.

Dom Kultury "Zacisze" (ul. Blokowa 1) w najbliższy weekend pragnie odsłonić przed Państwem tajemnice tkactwa i zwrócić uwagę na technikę, która jest warta przypomnienia.

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą pracownią i artystkami, dla których pasja i kontakt z ludźmi mają ogromne znaczenie:
1 grudnia, godz. 11.00-17.00 Dzień Otwarty w Pracowni Tkactwa (warsztaty, rozmowy, zwiedzanie wystawy)
2 grudnia, godz. 16.00 Otwarcie wystawy tkactwa artystycznego oraz koncert Tango Nuevo.

Z okazji 30. urodzin pracowni tkactwa artystycznego cała przestrzeń DK Zacisze będzie utkana, tzn. wypełnią ją gobeliny pochodzące z różnych lat, utkane przez różne ręce. Ekspozycja będzie obejmowała 54 gobeliny autorstwa 25 osób oraz pracę wspólnie wykonaną z okazji 40-lecia Domu Kultury Zacisze.

Pracownia tkactwa artystycznego to najstarsza pracownia Domu Kultury Zacisze. 30 lat to długi czas, w którym obudziło się wiele talentów, marzeń, pomysłów. Przez lata różne osoby odkrywały swoją pasję lub po prostu znajdowały sposób na oderwanie od codzienności. W ciągu 30 lat w pracowni powstało około 320 gobelinów o różnej tematyce. Instruktorem od początku istnienia pracowni jest Teresa Szczepańska. Z radością i wytrwałością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/wystawy/aktualne-wystawy/wystawa-30-lat-tkactwa-artystycznego-dk-zacisze

Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
banner_sms