Strona główna
Dzisiaj jest: 8 kwietnia 2020
Imieniny: Dionizego, Januarego
Turniej młodych zapaśników (31 marca 2003)
W niedzielę, 30 marca, młodzi zapaśnicy z Warszawy zmierzyli się ze sobą w zawodach organizowanych przez UKS "Zdrowy Targówek". Patronat nad II Krokiem Zapaśniczym objął Zarząd Dzielnicy Targówek.

Inicjatywa zorganizowania takiego turnieju narodziła się w środowisku wychowanków sekcji zapaśniczej "Legii", którzy prowadzą klub zapaśniczy dla dzieci i młodzieży z terenu Targówka. Jak sami mówią na Targówku brak było dotąd takiej sekcji, a przecież zapasy to dyscyplina ogólnorozwojowa, ucząca także elementów samoobrony. Mogą ją trenować także dziewczęta.

Klub działa od ośmiu miesięcy i przez ten czas jego zawodnicy zdobyli już pierwsze medale. Niedzielne zawody były okazją do zaprezentowania zdobytych umiejętności i zmierzenia się z kolegami (i koleżankami) z innych klubów. W Kroku wzięło udział 75 zawodników w wieku 8-15 lat z 6 klubów. Na zakończenie zawodów odbył się pokaz walki seniorów.

Zawodom patronował Zarząd Dzielnicy Targówek, który ufundował nagrody dla wszystkich zawodników. Jak podkreślają trenerzy nie udałoby się zorganizować ani klubu, ani turnieju bez przychylności władz dzielnicy i spółdzielni RSM Praga, która bezpłatnie udostępniła lokal przy ul. H. Junkiewicz 8.

Choć salka jest mała, dla maluchów wystarczy, ale klub ciągle się rozrasta. Treningi odbywają się w poniedziałki, czwartki i piątki o godz 17:00 i w soboty o 15:00. W planach jest obóz letni dla najlepszych zawodników i być może kolejne zawody. Należy zaznaczyć, że trenerzy zajmują się klubem nieodpłatnie, bo jak mówią jest to ich hobby. Sami kiedyś trenowali i nic nie sprawia takiej satysfakcji jak przekazywanie swych umiejętności dzieciom, obserwowanie jak się tym cieszą. Ich zdaniem takie kluby są potrzebne zwłaszcza na blokowiskach, gdzie oferta zajęć pozaszkolnych dla dzieci jest bardzo uboga. Mają nadzieję, że Krok Zapaśniczy wejdzie na stałe do kalendarza imprez organizowanych na terenie Targówka.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115