Strona główna
Dzisiaj jest: 23 października 2018
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Wszechnica Edukacyjna Targówek (13 września 2018)

 Serdecznie zapraszamy na inaugurujący 8 edycję

Wszechnicy Edukacyjnej Targówek wykład pt.

„Powszechna dwujęzyczność z angielskim”

– 17 września 2018 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej

Urzędu Dzielnicy Targówek.


Wykład poprowadzi Waldemar Miksa - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (muzykologia) i Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie (kompozycja i dyrygentura), producent i wydawca. Studiował kompozycję i muzykologię w Royal Holloway University of London. Współtwórca wydawnictwa w Polskim Radiu SA (1994-2007). Przez ponad 20 lat pracy był autorem lub współautorem ok. 700 tytułów wydawnictw multimedialnych, których zostało sprzedane na polskim rynku (głównie w postaci płyt) łącznie ok. 35 mln egzemplarzy. W 2013 roku zainicjował i do chwili obecnej współtworzy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci" / „Bilingual Future”.

miksa waldemar

W trakcie wykładu nastąpi połączenie on-line z Claire Selby – autorką Programu Powszechnej Dwujęzyczności, światowej sławy lingwistką, która od kilkunastu lat tworzy materiały – zarówno teksty jak i muzykę – do nauki angielskiego dla najmłodszych.

claire with toys

 

Założenia Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności “Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future” zostały sformułowane i opublikowane w roku 2013, ale sama idea dojrzewała od roku 1999.

Zrodziła się dzięki wieloletniej współpracy brytyjskiej lingwistyki Claire Selby i Waldemara Miksy - producenta i wydawcy.


Głównym celem Programu jest propagowanie wiedzy o dwujęzyczności i korzyściach, jakie z niej płyną dla dzieci, ich rodzin i placówek edukacyjnych, ale też w szerszej skali dla samorządów, struktur oświatowych czy wręcz całych społeczeństw. Program przedstawia także kompleksowe rozwiązanie w zakresie powszechnej dwujęzyczności z językiem angielskim.

W czasie swojej prezentacji twórcy przedstawią zarówno historyczne korzenie Programu, jak i wizję wspólnej, dwujęzycznej przyszłości z językiem angielskim oraz najszybszą i najskuteczniejszą metodę, aby ją wcielić w życie. Istotną rolę w tej prezentacji odegrają dobre praktyki, a szczególnie wieloletnia współpraca z przedszkolami na Targówku.

 


Na życzenie słuchaczy wystawiane są zaświadczenia udziału w wykładzie.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
banner_sms