Strona główna
Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2018
Imieniny: Marii, Marcelego
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Dziewiąta edycja Parku Rzeźby na Bródnie (16 maja 2017)
Zapraszamy na dziewiątą edycję Parku Rzeźby na Bródnie. Będzie to muzealne "powtarzanie materiału". Przyjrzymy się poprzednim ośmiu edycjom wystawy, odwiedzając starych, dobrych znajomych: artystów, prace, zrealizowane i niezrealizowane idee. Jednocześnie tegoroczna edycja to przygotowania i porządki przed „jubileuszową”, dziesiątą edycją projektu.

Program 9. rozdziału Parku Rzeźby na Bródnie rozpocznie się 24 maja i potrwa do 3 września 2017 roku, kiedy to zainstalowany zostanie odlew pracy „Mieszczenie z Bródna”, wykonany w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.
Tegoroczny program składa się z działań służących lepszemu wzajemnemu poznaniu się – pracowników Muzeum, lokalnej publiczności, turystów, rekreacyjnych użytkowników Parku Bródnowskiego – oraz krytycznej refleksji na temat funkcjonowania Parku Rzeźby po prawej stronie Wisły. Są to m.in. piesze wędrówki z Muzeum nad Wisłą do Parku inspirowane sytuacjonistycznymi „dryfami”, spotkania w formie pikników; latający uniwersytet sztuki lądujący w świetlicach, bibliotekach, a nawet w więzieniu; wizyty artystów, którzy realizowali swoje prace w poprzednich edycjach (m.in. Moniki Sosnowskiej, Katarzyny Przezwańskiej i Pawła Althamera). Jednocześnie w parku pracować będzie „grupa rekonstrukcyjna”, która zamiast zbrojnych potyczek, odtwarzać będzie dzieła sztuki z XX i XXI wieku. Jest to nauka historii sztuki w praktyce, sięgająca m.in. do zasobów artystycznych „instrukcji” Museum of Arte Util, gromadzonych przez kubańską artystkę Tanię Bruguerę. Częścią programu są także prace konserwatorskie i badania nad zgromadzonymi w Parku dziełami. 20 maja, w Noc Muzeów, udostępniona zostanie także nowa strona Parku Rzeźby na Bródnie, na której zebrano teksty, mapy, dokumentację fotograficzną, audiodeskrypcję i materiały edukacyjne dotyczące wszystkich dotychczasowych edycji, tej rozrastającej się, dostępnej 24 godziny na dobę wystawy sztuki współczesnej.

Nadchodzące wydarzenia:

24.05.2017 r.
 godz. 10.00-12.00
Mali ogrodnicy w Raju


Miejsce: Raj, Park Rzeźby na Bródnie


Zapraszamy na pierwszą z cyklu „rekonstrukcji” dzieł sztuki w ramach „Powtarzania materiału” - IX rozdziału Parku Rzeźby na Bródnie. Uczniowie okolicznych szkół razem z grupą zawodowych ogrodników dokonają nowych nasadzeń w Raju - rzeźbie-ogrodzie, który powstał w 2009 roku podczas pierwszej, inauguracyjnej edycji Parku Rzeźby dzięki współpracy Pawła Althamera z mieszkańcami Bródna - m. in. z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 285. Po prawie dekadzie przyszedł czas na wzbogacenie rajskiego zakątka o nowe gatunki drzew, krzewów i kwiatów. Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do grupy małych ogrodników.

25.05.2017 r. godz. 17.00
Gdzie staną Mieszczanie z Bródna?
Otwarte konsultacje


miejsce: Przystanek Gofrowo, Park Rzeźby na Bródnie


3 września w Parku Rzeźby na Bródnie odsłonięty zostanie odlew rzeźby „Mieszczanie z Bródna”, wykonany w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Nad projektem pomnika, pracowały w ubiegłym roku różne grupy mieszkańców dzielnicy, mi.n. sportowcy, urzędnicy, parafianie, plastycy i uchodźcy. Chcielibyśmy poznać opinię użytkowników Parku o tym gdzie ich zdaniem powinna stanąć ta wyjątkowa kompozycja, dlatego zapraszamy na otwarte konsultacje społeczne, organizowane we współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek. Podczas konsultacji pomysłodawca i współautor rzeźby Paweł Althamer zaprezentuje jej model oraz proponowane lokalizacje.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
banner_sms