Strona główna
Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2018
Imieniny: Marii, Marcelego
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Już w sobotę Noc Muzeów (17 maja 2017)
Warszawa 20 maja zaprasza mieszkańców i turystów na kolejną Noc Muzeów. W tym roku zgłosiły się 234 placówki – 50 z nich to muzea. Placówka przyjęta na listę Nocy Muzeów musi spełniać warunek przygotowania wydarzeń związanych z szeroko pojętą kulturą, sztuką, zwiedzaniem albo zaoferować coś unikatowego, oryginalnego.

Warto pamiętać, że dostanie się do niektórych instytucji będzie możliwe tylko po uprzednim uzyskaniu wejściówek. Informację o nich można znaleźć w informatorze na stronie internetowej Nocy Muzeów lub na warszawskim FB www.facebook.com/Noc.Muzeow.w.Warszawie Punkt informacyjny Warszawy o Nocy Muzeów będzie działał na pl. Defilad od godz. 18.00.

Gra miejska „Nie śpij, zwiedzaj, zagraj!”
Warszawa zaprasza do gry, w której weźmie udział 15 placówek, biorących udział w Nocy Muzeów. Główna część gry odbędzie się w sobotę, 20 maja, od godziny 19.00 do 23.00. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie upominków nastąpi o godzinie 23.30 na placu Defilad w punkcie informacyjnym Miasta Stołecznego Warszawy.
Aplikacja jest bezpłatna i przeznaczona dla wszystkich uczestników posiadających smartphon z systemem operacyjnym iOS w wersji 8.0 lub wyższej oraz Android (wersja powyżej 4.3). Dodatkowo użytkownik musi posiadać dostęp do Internetu i opcję low energy bluetooth. Aplikacja posiada wbudowany czytnik kodów QR, nie trzeba pobierać żadnego dodatkowego oprogramowania.
W zeszłym roku podczas Nocy Muzeów w 1. edycji gry wzięło udział 838 graczy i 20 placówek. Najlepszy zawodnik odwiedził w pięć godzin 19 placówek muzealnych rozmieszczonych w różnych dzielnicach Warszawy.

Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
banner_sms