Strona główna
Dzisiaj jest: 16 lipca 2018
Imieniny: Eustachego, Marii
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pliki do pobrania:
"Tu zaczyna się Warszawa, tutaj dziecko zdrowo jada" (8 września 2017)
Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, już po raz ósmy zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pochwalić się swoją kulinarną pasją i umiejętnościami do udziału w konkursie "Tu zaczyna się Warszawa, tutaj dziecko zdrowo jada".
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Dziecięce frykasy, rarytasy”.
Dzieci uwielbiają wszelkie przekąski, szczególnie te słodkie. Niestety kupne do najzdrowszych nie należą, w ich składzie prawie zawsze na pierwszym miejscu widnieje cukier (albo syrop glukozowo-fruktozowy), zawierają utwardzone tłuszcze roślinne i nie dostarczają przy tym nic wartościowego. Dlatego, jeśli zależy nam na zdrowiu maluchów, najlepiej będzie przygotować je samemu w domu z pełnowartościowych składników, z minimalną ilością cukru.
Przykładem dobrych przegryzek są muffiny, placki, naleśniki i ciastka na bazie płatków owsianych, orzechów, z owocami i warzywami, które dostarczają dużo błonnika, białka i zdrowego tłuszczu oraz złożonych węglowodanów. Są więc pożywne, a przy tym niezbyt słodkie, często słodzone samymi owocami. Ponadto do wartościowych dań zaliczyć można owsianki, ryże i granole z owocami. Warto do ich przygotowania użyć także warzyw i podać w postaci chipsów z batatów, pieczonej ciecierzycy, krokiecików i placków warzywnych.
Zdrowe przekąski dla dzieci! - to nie lada wyzwanie, ale mamy nadzieję, że wśród naszych mieszkańców znajdą się tacy, którym nie są obce zdrowe frykasy rarytasy. Tegoroczna edycja konkursu skierowana jest do dwóch grup: amatorskiej - dzieci wraz z rodzinami oraz zawodowej – pracownicy obsługujący szkolne i przedszkolne stołówki.
Konkurs jest jedną z wielu inicjatyw dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, która ma na celu promowanie idei dobrego odżywiania. Posiadamy znaczne osiągnięcia w propagowaniu zdrowego żywienia dzieci. Organizujemy imprezy z okazji „Warszawskiego Dnia Dobrego Jedzenia”, prowadziliśmy działania w ramach akcji „Sklepik szkolny od śmieciowej żywności wolny”, włączaliśmy tematykę żywieniową do „Wszechnicy Edukacyjnej Targówka” oraz innych konferencji. Zachęcamy do podjęcia wyzwania. Jednocześnie przypominamy, że wszystkie przepisy zostaną umieszczone w wydanej drukiem publikacji będącej podsumowaniem konkursu.

Konkurs trwa od 4 września 2017r. do 29 września 2017r.
Zapraszamy do udziału!

pobierz: Regulamin konkursu

Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
banner_sms