Strona główna
Dzisiaj jest: 23 października 2018
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
| 1 | 2 |
Dochód ze Świątecznej Eko Pomocy przekazany (11 kwietnia 2018)
Dochód z akcji charytatywnej „Świąteczna Eko Pomoc”, która odbyła się 9 grudnia 2017 r., wyniósł ponad 10 tys. złotych. Został on przekazany seniorom z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z oddziału rejonowego Targówek.

- Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w akcji charytatywnej. Udało nam się zebrać 34 tony odpadów segregowanych i rozdać ponad 6 tysięcy świątecznych drzewek. Dziękuję również naszym partnerom za zaangażowanie i wkład w pomyślny przebieg przedsięwzięcia. Dzięki zebranym środkom, seniorzy będą mogli kupić niezbędny sprzęt komputerowy i biurowy potrzebny w ich codziennej działalności – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

- To dla nas, seniorów nadzwyczajne wyróżnienie i wsparcie, ale także zobowiązanie do dalszego działania na rzecz tworzenia coraz bardziej przyjaznych warunków dla emerytów, rencistów i inwalidów – mówi Witold Harasin z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Świąteczne akcje charytatywne
Świąteczna Eko Pomoc to organizowana cyklicznie w grudniu akcja charytatywna promująca zasady selektywnej zbiórki odpadów i zachęcająca mieszkańców do korzystania z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK. Mieszkańcy w zamian za odpady segregowane, również odpady niebezpieczne tzw. kłopotliwe otrzymują choinki w doniczkach. Cały dochód z akcji jest przeznaczany na cele charytatywne.

Pierwsza akcja została zorganizowana w 2015 r., a dochód został przekazany na odbudowę przedszkola na Filipinach. Druga Świąteczna Eko Pomoc odbyła się w 2016 r., a zebrane środki zostały przekazane, jako wsparcie Fundacji Muzyczni Czarodzieje.

W sobotę, 9 grudnia 2017 r. odbyła się trzecia edycja Eko Pomocy. Warszawiacy, którzy odwiedzili stacjonarne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie lub odpady surowcowe, otrzymali choinki w doniczkach.

W grudniu 2018 r. planowana jest 4 edycja Świątecznej Eko Pomocy.

Podsumowanie akcji na rzecz seniorów
W dwóch Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, przez 4 godziny trwania tego wydarzenia, rozdano 6,5 tyś. świątecznych drzewek, a w zamian zebrano ponad 34 tony odpadów segregowanych, w tym:
• szkło – 3,92 t,
• opakowania z papieru i tektury – 3,88 t,
• opakowania z tworzyw sztucznych – 3,88 t,
• baterie – 1,93 t,
• elektroodpady – 21,26 t.
Cały dochód - 10 384,62 zł - z zagospodarowania zebranych odpadów Partnerzy akcji przekazali na rzecz Seniorów z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, oddział rejonowy Targówek.

Partnerzy akcji – firmy:
REMONDIS Sp. z o.o., REMONDIS Elektrorecykling Sp. z o.o., PARTNER Sp. z o.o. i Partner Dariusz Apelski.

W Warszawie utworzyliśmy punkty stacjonarne i mobilne, które bezpłatnie przyjmują od mieszkańców odpady komunalne. Nie wszystkie odpady można wyrzucać do pojemników na zmieszane odpady komunalne, dlatego na terenie stolicy stworzyliśmy mieszkańcom możliwość skorzystania z dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), które bezpłatnie przyjmują przedmioty z tworzyw sztucznych, metalu, drewna czy gruz z przeprowadzonych samodzielnie remontów. Dodatkowo do PSZOK-ów mieszkańcy mogą przez cały rok oddawać odpady zielone. Ze względu na rozległość miasta i trudności związane z dojazdem do nich, uruchomiliśmy też mobilne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK-i). To odpowiednio przystosowane i oznakowane pojazdy przeznaczone do bezpłatnego przyjmowania od mieszkańców odpadów komunalnych niebezpiecznych, takich jak baterie, akumulatory, opakowania po farbach, detergentach czy środkach ochrony roślin. Pojazdy zatrzymują się w określonych godzinach w wyznaczonych 40 punktach na terenie miasta, zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronach internetowych.

Bezpłatna zbiórka elektroodpadów przez firmę ElektroEko:
• w punktach zbierania – w każdej dzielnicy Warszawy w soboty w godzinach 10:00 – 14:00 w oznakowanych punktach ElektroEko prowadzona jest zbiórka „elektrośmieci”. Adresy punktów dostępne są na stronie www.elektrosmieci.pl;
• bezpośrednio z domów – usługa dotyczy dużych elektrośmieci (np. pralek, lodówek, zmywarek, telewizorów pow.24 cali), ale przy tej okazji może być zabrany również mały sprzęt. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 2222 333 00 lub wypełnić formularz na stronie www.elektrosmieci.pl. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie.

Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
banner_sms