Strona główna
Dzisiaj jest: 23 października 2018
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
XXIV Olimpiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej na Targówku (6 czerwca 2018)
Po raz 24. Dzielnica Targówek oraz OSiR Targówek organizuje Igrzyska dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Igrzyska to prawdziwe święto sportu, które rozpoczyna uroczysta defilada zawodników i odpalenie olimpijskiego znicza.
Każdego roku na boisko OSiR przy ul. Łabiszyńskiej przybywa około 300 młodych uczestników z Warszawy i całego województwa. Niepełnosprawnym sportowcom towarzyszy ponad 300 wolontariuszy z dzielnicowych gimnazjów i liceów. Igrzyska są wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników, wielu z nich pojawia się na zawodach od kilkunastu lat, wyczekując tego dnia przez cały rok. Najmłodsi zawodnicy mają 5-6 lat, najstarsi 30 i więcej.
Zdarzają się jednak sytuacje, że najwierniejsi uczestnicy przekroczyli już regulaminowy wiek, jednak nie wyobrażają sobie, że mogliby nie wziąć udziału, skoro przychodzą co roku od 24 lat. Oni także biorą udział w zmaganiach.
9 czerwca 2018 roku każdy z nich będzie olimpijczykiem, każdy startujący otrzyma dyplom i nagrody, a najlepsi w swoich kategoriach wrócą do domu z medalami.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
banner_sms