Strona główna
Dzisiaj jest: 23 października 2018
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Trwają zapisy do programu "Lato w mieście" (12 lipca 2018)
Warszawscy uczniowie spędzający wakacje w stolicy mogą jeszcze wziąć udział w programie „Lato w mieście”. W niektórych placówkach edukacyjnych wciąż trwają zapisy na wybrane turnusy. W sumie na dzieci czeka aż 5 606 wolnych miejsc. 
Warszawski program „Lato w mieście” jest wyjątkową formą nauki poprzez zabawę. Co roku dzieci wybierają swoje ulubione zajęcia spośród bogatej oferty. To blisko 1000 bezpłatnych propozycji sportowych, artystycznych, edukacyjnych i kulturalnych.
- Wiedząc jak popularny jest program „Lato w mieście”, w tym roku przygotowaliśmy dla naszych młodych mieszkańców aż 20 000 miejsc. Dzięki temu wciąż jest możliwe zapisanie się do wybranych placówek edukacyjnych. Praktycznie codziennie przyjmujemy nowych uczniów, którzy chcą aktywnie i kreatywnie spędzić wakacje w naszym mieście – mówi Włodzimierz Paszyński, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.
Nabór na wolne miejsca do programu „Lato w mieście” będzie trwał przez całe wakacje tj. do 31 sierpnia. Przypominamy, że tegoroczne zapisy prowadzone są przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, który dostępny jest dla rodziców pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Tutaj też w zakładce „Wolne miejsca” znajduje się szczegółowy wykaz placówek aktualnie prowadzących dodatkowy nabór na wybrane turnusy. Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do programu powinni bezpośrednio skontaktować się z wybraną szkołą, która dysponuje wolnymi miejscami.
Szczegółowe informacje, jak zgłosić dziecko do udziału w programie dostępne są tutaj.
Wakacyjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach WPE działają przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół. Większość WPE zorganizowana została w budynkach szkół podstawowych.
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice muszą zapłacić jedynie za posiłki, z których korzystają dzieci w punktach dziennego pobytu. Podobnie jak w poprzednich latach, opłata wynosi 7 zł za dwa posiłki. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat także w wakacje.
W WPE dzieci mogą liczyć na zróżnicowane atrakcje. Oprócz zajęć stacjonarnych – rekreacyjnych, edukacyjnych, plastycznych czy muzycznych – organizowane są również aktywności poza placówkami – wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne, zajęcia na basenach czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. To tylko część atrakcji, które tego lata czekają na warszawskich uczniów.
Szczegóły dotyczące programu „Lato w mieście” dostępne na stronie internetowej miejskiego Biura Edukacji.
Patronami medialnymi programu są Radio ESKA i Super Express.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
banner_sms