Strona główna
Dzisiaj jest: 28 lutego 2020
Imieniny: Romana, Makarego, Wiliany
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pliki do pobrania:
"Niebezpieczna moda na leki" - wykład Wszechnicy Edukacyjnej (18 listopada 2019)
Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek pt. "Niebezpieczna moda na leki" – 18 listopada 2019 r. o godz. 17:30 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.
Wykład poprowadzi Tomasz Garstka – psycholog, który zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz psychologów ze szkół i poradni, podczas których opiera się na wynikach badań naukowych lub prezentuje standardy badania efektywności przedstawianych metod. Współautor podręcznika wychowania do życia w rodzinie dla poziomu gimnazjum „Kim jestem?”, tematycznych serii artykułów w „Głosie Nauczycielskim”, a także artykułów w miesięczniku „Dyrektor Szkoły”. Autor książki „Psychopedagogiczne mity. Jak zachować naukowy sceptycyzm w edukacji i wychowaniu”, nagrodzonej w głosowaniu Czytelników i wyróżnionej przez Kapitułę Konkursu „Książka dla Trenera” PTTB oraz współautor „Psychopedagogicznych mitów 2. Dlaczego warto pytać o dowody”. Członek Klubu Sceptyków Polskich, organizacji non profit, której celem jest upowszechnianie rzetelnej psychologicznej wiedzy naukowej i ujawnianie działalności pseudonaukowej.
Współczesna wiedza potoczna niesie ze sobą przekonanie, że można lekarstwo znaleźć nie tylko na choroby somatyczne, lecz niemal na wszystko: na zły nastrój, na wyrwanie się z niemocy, na słabości, na nieatrakcyjność itd. Przyczynia się do tego wiele czynników kulturowych: od reklam i miejskich legend o cudownym działaniu pewnych środków farmaceutycznych (czasem bez recepty) po zalecenia lekarskie, nieuwzględniające uwarunkowań psychologicznych (jak to bywa np. w farmakoterapii ADHD u dzieci). Spotkanie poświęcone będzie analizie czynników przyczyniających się do narodzin „mody na leki”, związanymi z tą modą niebezpieczeństwami oraz propozycjom jak jej nie ulegać.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115