Strona główna
Dzisiaj jest: 5 lipca 2020
Imieniny: Antoniego, Marii, Karoliny
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pliki do pobrania:
Biała Sobota ze Szpitalem Onkologicznym Magodent - bezpłatne spotkania ze specjalistami ds. onkologii (31 stycznia 2020)
Zgodnie z informacjami Krajowej Rady Nowotworów, każdego roku blisko 160 tysięcy Polaków dowiaduje się, że cierpi na złośliwy nowotwór. Liczba zachorowań rokrocznie się zwiększa. Czwartego lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem, który ustanowiono, aby przypominać o tym, jak ważne i skuteczne w walce z chorobą są badania profilaktyczne.
Szpital Onkologiczny Magodent wraz z Urzędem Dzielnicy Bielany i Urzędem Dzielnicy Targówek oraz Warszawskie Stowarzyszenie Amazonek, Fundacją „OnkoCafe – Razem Lepiej”, Fundacją „Twórczość i Dokumentacja” zaprasza na bezpłatne spotkania w ramach Białej Soboty już 1 lutego 2020 r.

Podczas Białej Soboty wszyscy chętni będą mogli wysłuchać wykładu "Profilaktyka onkologiczna" doktora Łukasza Grzędy (Magodent Grupa LUX MED) oraz prelekcji „Czy raka piersi możemy uniknąć?” mgr Barbary Jobdy, Prezes Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych.
Spotkania rozpoczną się o godzinie 10.00 w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy (ul. Żeromskiego 29) i o godz. 12.00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (ul. Kondratowicza 20).
W szpitalu Magodent Grupy LUX MED (ul. Szamocka 6) eksperci Fundacji „OnkoCafe – Razem Lepiej” opowiedzą o tym, jak wspierać osobę w chorobie nowotworowej, a uczestnicy będą mogli skonsultować się z wolontariuszami fundacji oraz z psychologiem - zapraszamy od 10.00 do 16.00.
W ramach Białej Soboty Magodent oferuje również bezpłatne badania profilaktyczne. Wszystkie kobiety pomiędzy 50, a 69 rokiem życia mogą skorzystać z mammografii w mammobusie przy Szpitalu Św. Wincentego (ul. Św. Wincentego 103, zapisy do 31 stycznia 2020 r.) oraz zapisać się na badania w Szpitalu Fieldorfa oraz w placówce LUX MED Diagnostyka Szpital Bielański. Osoby w wieku 50-65 lat zachęcamy także do wykonania bezpłatnej kolonoskopii w Szpitalu Fieldorfa.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115