Strona główna
Dzisiaj jest: 4 czerwca 2020
Imieniny: Franciszka, Karola, Kwiryny
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pliki do pobrania:
Komunikat o planowym wyłączeniu zasilania w wodę (22 maja 2020)
MPWiK w m. st. Warszawie S.A. informuje, że w związku z przebudową wodociągu w ulicy Kolistej, istnieje konieczność podłączenia nowo wybudowanego odcinka do sieci miejskiej. Wiąże się to z czasowym, nocnym wyłączeniem zasilania w wodę między godziną 23.00 dnia 22 maja a godziną 5.00 dnia 23 maja 2020 roku budynków pod adresami:

ul. Bohuszewiczówny 2, 2A, 3, 4, 8,
ul. Gibraltarska : 2, 6, 8, 10, 12, 14
ul. Kolista: 4, 6, 8, 10, 12, 14, 3, 5, 5A, 7, 7A, 9
ul. Blokowa : 36A, 38


Pełna treść komunikatu MPWiK:

Szanowni Odbiorcy. Realizacja zadań inwestycyjnych i remontowych związanych z zaopatrzeniem mieszkańców w wodę oraz poprawieniem jakości dostarczanej wody, jak również ważne dla miasta Warszawy zadania rozbudowa Metra, budowa szybkich tras tramwajowych, a także z budowa Południowej Obwodnicy Warszawy dochodzą do etapów, na których potrzebne są wyłączenia zasilania w wodę, w celu włączenia do eksploatacji nowych odcinków sieci wodociągowej. Bez tych planowych wyłączeń nie będziemy mogli dokończyć inwestycji i remontów istniejącej sieci wodociągowej, co wiąże się z dużymi opóźnieniami ich realizacji utrudnieniami w ruchu ulicznym i wzrostem kosztów inwestycji. Ponadto wykonawcy nie będą mogli rozliczyć się finansowo z zakończonych robót budowlanych, co wpłynie negatywnie na stan finansów tych firm i możliwość utrzymania miejsc pracy co w czasie epidemii jest szczególnie ważne.
Uprzejmie Informujemy, że trwa modernizacja wodociągu w ul. Kolistej w dzielnicy Targówek.
W celu uruchomienia nowej sieci niezbędne jest jej włączenie do miejskiego systemu wodociągowego.
W związku z powyższym w okresie od godziny 23:00 w dniu 22 maja 2020 roku do godziny 5:00 w dniu 23 maja 2020 roku wyłączona zostanie dostawa wody w celu wykonania wcinki nowego wodociągu do sieci.
Mając na uwadze szczególną sytuację pandemii wywołanej koronawirusem i związaną z tym konieczność zachowania ciągłości dostawy wody, a jednocześnie potrzebę realizacji inwestycji które są dla wszystkich mieszkańców bardzo ważne, monitorując dobowe zapotrzebowanie w wodę, wybraliśmy taką porę planowych wyłączeń, aby była ona jak najmniej uciążliwa.
Na czas wyłączenia zostanie zabezpieczone zastępcze źródło wody w postaci beczkowozów.
Prosimy Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość. Każdy nowy odcinek sieci wodociągowej włączony do eksploatacji poprawia warunki zaopatrzenia w wodę, zwiększa bezpieczeństwo i pewność jej dostawy, poprawia komfort Państwa życia i pracy. W przypadku pytań lub chęci pozyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt na nr pogotowia wodociągowego pod nr tel. 994.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115