Strona główna
Dzisiaj jest: 28 listopada 2020
Imieniny: Zdzisława, Stefana, Jakuba
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Na Targówku powstanie dom opieki społecznej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną (19 listopada 2020)
Już za trzy lata, przy ulicy Wysockiego 8, powstanie nowoczesny dom opieki społecznej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W budynku znajdzie się również ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Obecnie opracowywany jest projekt budowlany.
Budynek powstanie na terenie dawnych magazynów przy ulicy Wysockiego. W obiekcie będzie mogło przebywać 40 pensjonariuszy. Oprócz osób zakwaterowanych na stałe, placówka będzie sprawowała tzw. opiekę dzienną, z której będzie mogło skorzystać kolejne 40 osób. Nowoczesna bryła budynku oraz wyposażenie placówki pozwoli na stworzenie bezpiecznej przestrzeni, dostosowanej w całości do potrzeb podopiecznych ośrodka. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, możliwa będzie wszechstronna rehabilitacja fizyczna i umysłowa osób, które znajdą się pod opieką placówki przy Wysockiego.
Podopieczni domu opieki będą przygotowywani m.in. do samodzielnej egzystencji oraz podejmowania pracy w różnych zawodach, w zależności od stopnia niepełnosprawności.

W części przeznaczonej do pobytu dziennego zlokalizowane zostaną pracownie tematyczne - sale do rehabilitacji a także sala teatralna. Obiekt wyposażony będzie w stołówkę z zapleczem kuchennym. Przygotowane zostaną również miejsca do wypoczynku i uprawiania sportu. Wydzielona zostanie przestrzeń, w której mieszkańcy ośrodka będą mogli spotykać się z rodzinami. Budynek zostanie przekazany do użytkowania w roku 2023. Koszt inwestycji to ponad 27 mln złotych.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115