Strona główna
Dzisiaj jest: 17 stycznia 2021
Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Ogłoszono pierwsze przetargi na inwestycje w roku 2021 na Targówku (31 grudnia 2020)
W planach inwestycyjnych dzielnicy Targówek na rok 2021 przewidziano wiele zadań, które będą realizowane w ramach przetargów publicznych. Jednym z zadań przygotowywanych do realizacji w roku 2021 jest przebudowa Żłobka nr 42 przy ul. Chodeckiej 3.
Zadanie inwestycyjne ma na celu zwiększenie ilości miejsc dla dzieci do lat trzech. Oprócz rozbudowy placówki inwestycja obejmuje zagospodarowanie terenu wraz z zapewnieniem miejsc postojowych dla rodziców. Ze względu na duży zakres przebudowy oraz konieczność zapewnienia dzieciom dobrych warunków sanitarnych roboty budowlane wykonywane będą w okresie od czerwca 2021 roku do sierpnia 2022 r. W tym czasie modernizowany obiekt będzie wyłączony z użytkowania.

Także w 2021 roku planowana jest budowa domu pomocy społecznej oraz ośrodka wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Wysockiego 7. Ośrodek będzie pełnił kilka funkcji. W budynku zostanie zlokalizowany Dom Pomocy Społecznej w którym znajdzie miejsce 40. pensjonariuszy na tzw. pobyt stały. W tej części zaprojektowano świetlicę i sale rehabilitacyjne.
Druga część obiektu przeznaczona zostanie dla kolejnych 40. osób, które będą korzystały z zajęć rehabilitacyjnych w tzw. systemie opieki dziennej. Na potrzeby pensjonariuszy zaprojektowano m.in. pracownie plastyczne, ceramiczne, kuchnię treningową, salę teatralno – gimnastyczną i gabinety terapeutyczne. Na parterze budynku zlokalizowana będzie stołówka z zapleczem. Dodatkowo zaprojektowano 2 mieszkania treningowe umożliwiające przystosowywanie osób z niepełnosprawnością intelektualną do samodzielnej egzystencji. Na terenie kompleksu zaprojektowano również boisko wielofunkcyjne oraz kameralny ogród z elementami małej architektury.
Realizacja całości robót powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2023 roku.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115