Strona główna
Dzisiaj jest: 25 czerwca 2021
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Przedszkole nr 90
Przedszkole nr 90
ul. Turmoncka 7
http://www.mazowieckie.edulink.pl/warszawa/p90/

Przedszkole nr 90 realizując Dzielnicowy Program Edukacji Ekologicznej ma na celu propagowanie pozytywnych zachowań ekologicznych. Za napisanie i wdrożenie Programu Edukacji Ekologicznej „Żyj Zdrowo” zostaliśmy nagrodzeni przez Fundację Nasza Ziemia grantem na jego realizację.

Z cyklu „Dbam o zdrowie swoje i innych” została podjęta akcja „Stop Słodyczom” i „Dzień Jabłuszka”. Przedszkole jest zaangażowane w akcje takie jak: „Zbiórka baterii”, „Zbiórka makulatury”, „Kasztanobranie”, „Sprzątanie Świata”.

Nawiązaliśmy również współpracę z Działem Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i informatyzacji Lasów Miejskich-Warszawa. Placówka brała udział w wielu konkursach międzyprzedszkolnych o tematyce ekologicznej („Oszczędzaj. Włącz. Odzyskuj”, „Tajemnice wody”, „Las w mojej ulubionej porze roku”).

Ponadto angażujemy dzieci i ich rodziców do uczestnictwa w konkursach międzygrupowych takich jak: „Strój z odpadów”, „Piękna nasza Ziemia”, „Karmnik dla ptaków”, „Zielony przyjaciel – symbol zdrowia i ekologii”.

Organizowane są również wycieczki eko-edukacyjne, mające na celu ukazanie piękna przyrody i uświadomienie potrzeby jej chronienia.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115