Strona główna
Dzisiaj jest: 4 czerwca 2020
Imieniny: Franciszka, Karola, Kwiryny
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Zbiórka krwi na Targówku (4 kwietnia 2020)
W czasie epidemii zbiórka krwi staje się poważnym problemem. Z obawy przed koronawirusem, masowo rezygnowano z oddawania krwi. Ostatnio sytuacja zaczęła się poprawiać lecz do zabezpieczenia znaczących rezerw jest jeszcze daleko.

- W początkowym okresie epidemii wirusa COVID-19 w naszych placówkach odnotowaliśmy spadek osób oddających krew. Na szczęście teraz sytuacja się stabilizuje. Na Mazowszu obecnie krwi nie brakuje - jednak rezerwy trzeba stale uzupełniać – mówi Marzena Przybysz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK).

Na Targówku tradycja zbiórki krwi ma już swoją długą historię. Wielokrotnie podczas imprezy MOTOSERCE mieszkańcy oraz motocykliści każdorazowo mogli honorowo oddawać krew.

- W tym roku z uwagi na epidemię MOTOSERCE niestety się nie odbędzie, jednak nie oznacza to, że zaprzestajemy zbiórki krwi. Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem fachowców z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa – powiedział Sławomir Antonik, burmistrz Dzielnicy Targówek.

Przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) oraz Klubami Motocyklowymi, Dzielnica Targówek zorganizowała zbiórkę krwi. W sobotni poranek o godzinie 9.00 przy urzędzie dzielnicy zaparkował Krwiobus z (RCKiK). Do udziału w akacji zgłosiło się 60 motocyklistów, którzy w odstępach 15-minutowych stawali dzielnie w kolejce do krwiobusu.

Reportaż z filmowy z przeprowadzonej akcji zostanie zamieszczony na stronie www.targowek.waw.pl, yt oraz fb już w najbliższy wtorek (7 kwietnia 2020r). Zapraszamy do obejrzenia.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115