Strona główna
Dzisiaj jest: 21 stycznia 2022
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Nowoczesny budynek dla najmłodszych uczniów (4 marca 2021)


Rozbudowa Szkoły nr 52 przy ulicy Samarytanka została zakończona w rekordowo krótkim czasie. Dzięki szybkiej realizacji zadania, 150 dzieci edukacji wczesnoszkolnej mogło przeprowadzić się do nowych pomieszczeń. Uczniów i nauczycieli ze Szkoły nr 52 odwiedziła wiceprezydent Warszawy - Renata Kaznowska. W spotkaniu z wiceprezydent Warszawy wzięli udział członkowie zarządu dzielnicy, radni nauczyciele, rodzice i dyrekcja Szkoły nr 52.

- To bardzo ważna inwestycja dla tej części Targówka. Za ponad 6 mln zł powstał dodatkowy i funkcjonalny budynek dla najmłodszych roczników. Rodzice i uczniowie bardzo czekali na zakończenie tej inwestycji - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.
Nowy, dwukondygnacyjny budynek stanął w miejscu siłowni plenerowej i dawnego placu zabaw, obok szkolnego boiska. Nawiązuje architektonicznie do zabytkowej siedziby szkoły. Budowa rozpoczęła się w maju ubiegłego roku, a już na początku lutego 2021 r. budynek szkoły uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Na parterze obiektu znajdują się m.in. dwie sale dydaktyczne, sala do zajęć wyrównawczych, szatnie i pomieszczenia techniczne, a na piętrze – trzy kolejne sale, dwie świetlice i gabinety pedagoga i logopedy. Zadbano o zieleń i obok budynku posadzono 8 ambrowców amerykańskich.

Ogółem ten spełniający kryteria dostępności obiekt pomieści 240 osób. Koszt inwestycji wyniósł 6,2 mln zł.

- Dzięki nowemu budynkowi mogliśmy zrezygnować z wynajmu dodatkowych pomieszczeń i zlikwidować dwie filie SP nr 52. A już wkrótce szkoła przejdzie na naukę w systemie jednozmianowym - dodaje burmistrz Małgorzata Kwiatkowska. Starego, zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” nie można było rozbudować - ze względu na ograniczenia techniczne i konserwatorskie. Przeszedł jednak kompleksową termomodernizację w 2019 r.

Warto dodać, że to kolejny nowy obiekt na Targówku oddany za prezydentury Rafała Trzaskowskiego. Pierwszym była podstawówka przy ul. Rembrandta 8 (oddana do użytku we wrześniu 2020 r.), a kolejnym szkoła zawodowa przy ul. Wysockiego 51.

Warszawa dla uczniów
W tym roku wydatki na oświatę wyniosą prawie 5 mld zł. To największa pozycja w budżecie Warszawy.

Na inwestycje oświatowe w 2021 r. przeznaczymy 273 mln zł, w tym m.in. 35,3 mln zł na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w rejonie ul. Nowaka–Jeziorańskiego, 24,9 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 341 przy ul. Oławskiej 3 oraz 23 mln zł na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Anny German.

Do użytku za kadencji prezydenta Rafała Trzaskowskiego oddaliśmy już 15 przedszkoli i 9 szkół (osiem podstawówek i jedną szkołę zawodową).

Obecnie trwa budowa kolejnych kilkunastu szkół i przedszkoli, a 14 placówek jest planowanych (10 przedszkoli i 4 szkół).

W tym roku zakończą się m.in. prace przy budowie szkół przy ul. A. German, Nowaka Jeziorańskiego/Fieldorfa i Karlińskiego oraz przedszkoli przy ul. Siemiatyckiej, ul. Maklakiewicza, ul. Bernardyńskiej i al. Niepodległości.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115