Strona główna
Dzisiaj jest: 23 sierpnia 2019
Imieniny: Róży, Filipa

Dom Kultury "Zacisze" ul. Blokowa 1
tel. 22-679-84-69, 22-743-87-10, faks 22-743-87-10

e-mail:
http://www.zacisze.waw.pl/


Dom Kultury Zacisze – dom, w którym spotkasz Kulturę
Dom Kultury Zacisze zbudowali własnymi rękami mieszkańcy dzielnicy 50 lat temu, bo wierzyli, że kultura i wspólne miejsce spotkań są ważne.
Dzisiaj też dokładamy swoją cegłę – budujemy kulturalne oblicze Targówka i odpowiadamy na potrzeby mieszkańców – możesz zasłuchać się w muzyce, obejrzeć wystawę, a w tygodniu spotkać 1200 osób i rozwinąć kreatywn(i)e skrzydła.
U nas dzieciaki podróżują wehikułem sztuki, młodzież tańczy breakdance, dorośli tworzą witraże, a seniorzy rozkręcają kabaret.
Rozbudowa Domu Kultury Zacisze – nareszcie!!!
Mieszkańcy Zacisza mówią o tym od 20 lat. Były różne próby zrealizowania planów, ale… nawet Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 okazały się przeszkodą. To właśnie wtedy środki przewidziane na rozbudowę DK Zacisze (10 mln złotych) zostały przesunięte na realizację sportowego przedsięwzięcia.
Teraz wszystko jest na dobrej drodze. Rok 2019 będzie szczęśliwym rokiem realizacji wieloletnich marzeń i planów mieszkańców, pracowników, współpracowników i moich - mówi Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze.
Urząd Dzielnicy Targówek ogłosił Konkurs na opracowanie koncepcji projektowej Domu Kultury „Zacisze”, o dobudowę sali widowiskowej z zapleczem dla artystów, hall wejściowy z małą gastronomią, sanitariatami, szatnią, informacją oraz kilkoma salami zajęć na piętrze. Oczywiście tak to brzmi oficjalnie, ale będzie tam również miejsce spotkań dla naszych aktywnych Mieszkańców. Nowa część będzie oczywiście połączona z obecną.
Przewodniczący sądu konkursowego:
• Teresa Gołdowska - architekt IARP, sędzia referent
Zastępca Przewodniczącego sądu konkursowego:
• Jacek Szymak
• Beata Gorczyca - architekt IARP, architekt
• Dorota Karpeta - architekt
• Bożenna Dydek
Sekretarz sądu konkursowego:
• Ewa Mioduszewska

Pozioma linia oddzielająca Zapraszamy do Domu Kultury ZACISZE w sezonie 2018/2019:

Pozioma linia oddzielająca

Propozycje DK Zacisze:


Pozioma linia oddzielająca
Letnie kino plenerowe: Green Book
25 sierpnia, niedziela, godz. 20.30
Wstęp wolny!

Dziewiąte letnie kino plenerowe na Zaciszu. Każda niedziela to nowe emocje i najlepsze kino. Tym razem zaprezentujemy amerykańska komedia w reżyserii Petera Farrelly’a. Drobny cwaniaczek z Bronksu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Przygotowaliśmy dla Was wygodne leżaki i ciepłe kocyki. Kaucja zwrotna za kocyk: 10 zł.

Green Book
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Reżyseria: Peter Farrelly
Scenariusz: Brian Hayes Currie
Peter Farrelly
Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: USA
Premiera: 8 lutego 2019 (Polska) 11 września 2018 (świat)
Finansowanie: Budżet obywatelski 2009.
Spot Letniego kina plenerowego: https://www.youtube.com/watch?v=g0CBPcqlnGg&feature=youtu.be
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/letnie-kino-plenerowe-green-book
Pozioma linia oddzielająca Teatralna Karuzela: Pokaz finałowy projektu
31 sierpnia, sobota, godz. 13.00
Miejsce: Teatr Rampa ul. Kołowa 20, 03-536 Warszawa
Wstęp: Prosimy o potwierdzenie przybycia do środy 28.08.19 na adres email: wspolpraca@zacisze.waw.pl z informacją o ilości rezerwowanych miejsc.

Zapraszamy na minispektakl „Byle do dzwonka” przygotowany przez dzieci i młodzież w trakcie warsztatów Teatralna Karuzela.

Projekt Teatralna Karuzela wprowadził młodzież w magiczny świat teatru. Uczestnicy projektu poznali pracę teatru od kuchni przygotowując spektakl pod okiem artystów Teatru Rampa. W trakcie projektu młodzież nie tylko wcieliła się w rolę aktorów, ale również wzięła udział w przygotowywaniu kostiumów i scenografii. Finałowy pokaz zostanie zaprezentowany na scenie Teatru Rampa przed pełną widownią. Teatralizowane ćwiczenia na wyobraźnię, ekspresję ruchową, koncentrację, pamięć, dykcję, śpiew czy "wchodzenie w rolę" stały się elementami proponowanego przedstawienia. Uzupełnieniem warsztatów stricte teatralnych były warsztaty wokalne, podczas których dzieci przygotowały wspólny utwór wkomponowany w scenariusz spektaklu. Teatralna Karuzela to szansa na aktywne spędzanie lata.
Instruktorzy: Lidia Grzędzińska, Marzena Bednarska-Almert, Anna Kędroń.
Organizator: Dom Kultury Zacisze
Partner: Teatr Rampa
Finansowanie: Na_Prawa Warszawa Pozioma linia oddzielająca
  • Sekcje DK Zacisze 47.58 KB
    Dom Kultury Zacisze – dom, w którym najmłodsi uczą się dotykać sztukę, trochę starsi wiedzą, że chcą tu być i się rozwijać. Miejsce spotkań, warsztatów, artystycznych emocji. Miejsce, w którym na każdym etapie życia można powiedzieć: to mój dom kultury.

  • Zostań studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK Zacisze  27.15 KB

  • Wybrane imprezy DK Zacisze


  • Miejsce Aktywności Lokalnej 15.95 KB
    Nasze miejsce aktywności lokalnej jest miejscem bez przestrzeni. Mogłoby się wydawać, że nie ma to sensu. Postanowiliśmy jednak podjąć to wyzwanie i dać to, co mamy: czas, odrobinę miejsca w naszych pracowniach, latem plenerową altanę oraz otwarcie na działanie. A w perspektywie rozbudowany Dom Kultury i prawdziwe miejsce mieszkańców. chcemy już teraz działać wspólnie z Wami i mamy nadzieję, że się uda.

Miejsce przyjazna seniorom 2019
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115