Strona główna
Dzisiaj jest: 21 stycznia 2021
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Dom Kultury "Zacisze" ul. Blokowa 1
tel. 22-679-84-69, 22-743-87-10, faks 22-743-87-10

e-mail:
http://www.zacisze.waw.pl/

Drodzy Państwo, Jest nam niezmiernie miło zaprezentować Wam naszą ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych w sezonie 2020/2021. Ostatnimi czasy przyszło nam wszystkim stawić czoła chytremu przeciwnikowi. Jednak kultura się nie poddaje! My to wiemy, dlatego stworzyliśmy dla Was program zajęć oraz wydarzeń, który będzie sprzyjał rozwojowi pasji, będzie ciekawą propozycją spędzania wolnych chwil. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Już dziś możecie dokonać wyboru, zapisu i opłaty za pomocą elektronicznego systemu Strefazajec.pl. Każda sekcja zawiera podstawowe informacje i przycisk KUP ZAJĘCIA. W przypadku zajęć indywidualnych prosimy o kontakt z informacją DK Zacisze. Nie zwlekajcie z podjęciem decyzji, liczba miejsc do wybranych sekcji jest ograniczona.
Wszystkie zajęcia będą odbywały się z przestrzeganiem rygorów koronawirusowych.

ZAPRASZAMY!

Więcej: www.zacisze.waw.pl
Sekcje: https://zacisze.waw.pl/pl/sekcje-i-zajecia


  Pozioma linia oddzielająca Zapraszamy do Domu Kultury ZACISZE w sezonie 2020/2021: Pozioma linia oddzielająca

Propozycje DK Zacisze:

 • 1.01.21 (piątek) godz. 16.00 Czerwony Kapturek - Teatrzyk Kamishibai dla dzieci z okazji Nowego Roku na podstawie baśni Braci Grimm. Nagranie: facebook.com/dkzacisze
 • 6.01.21 (środa) godz. 10.00 Moje drzewa - Wystawa prac malarskich Grażyny Marii Białobrzeskiej-Zamorskiej, studentki UTW DK Zacisze. Zobacz: www.zacisze.waw.pl/pl/moje-drzewa
 • 7.01.21 (czwartek) godz.  18.30 Symbolika - Spektakl Aktu Kultury. Jak symbol ewoluuje w różnych dziedzinach sztuki? Ogień. Krzyż. Ukłon. Maska. Błyskawica. Tęcza. Projekt finansowany przez m.st. Warszawa w ramach programu Aktywna Warszawska Młodzież. Live stream: facebook.com/dkzacisze
 • 16.01.21 (sobota) godz. 10.00, 11.00 Jak czujemy zapachy? Mali Einsteini. Perfumy dla babci i dziadka. Doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. I grupa (6-9 lat) – godz. 10.00, II grupa (4-5 lat) – godz. 11.00. Warsztaty w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych. Odbiór pakietu materiałów niezbędnych do zrealizowania eksperymentów w DK Zacisze 14-15.01.21, godz. 9.00-19.00. Karnet: 75 zł (3 zajęcia).
 • 20.01.21 (środa) godz. 10.00 Autoportret w akwareli - Wystawa Bożeny Wiśniewskiej – artystki, kobiety wielu talentów. Więcej: zacisze.waw.pl
 • 23.01.21 (sobota) godz. 10.00, 11.00 Dźwięk czy hałas? Mali Einsteini. Doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. I grupa (6-9 lat) – godz. 10.00, II grupa (4-5 lat) – godz. 11.00. Warsztaty w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych. Odbiór pakietu materiałów niezbędnych do zrealizowania eksperymentów w DK Zacisze
 • 22.01.2021, godz. 9.00-19.00. Karnet: 55 zł (2 zajęcia).
 • 30.01.21 (sobota) godz. 10.00 Geo-Zacisze - Odkryj tajemnice i nieznane historie Zacisza podczas rodzinnego spaceru ścieżką geocachingową. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest posiadanie smartfona. Zbiórka na parkingu Domu Kultury Zacisze. Udział bezpłatny. Zapisy od 25.01.21.
 • 30.01.21 (sobota) godz. 10.00, 11.00 Magnetyczny slime. Mali Einsteini. Doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. I grupa (6-9 lat) – godz. 10.00, II grupa (4-5 lat) – godz. 11.00. Warsztaty w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych.
 • 30.01.21 (sobota) godz. 11.00 Makrama jako sztuka użytkowa - Warsztaty dla młodzieży 11+ i dorosłych. Prowadzi Dorota Koch. Realizacja w formie zajęć w czasie rzeczywistym (1,5h). Warsztaty w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych”. Materiały do odbioru w DK Zacisze 28-29.01.21, godz. 9.00-19.00. Udział bezpłatny. Zapisy od 11.01.21, godz. 9.00.
 • 31.01.21 (niedziela ) godz. 9.00-21.00 Gramy z WOŚP - Dom Kultury Zacisze gra razem z 97. Sztabem WOŚP na Targówku. W programie 29. Finału WOŚP koncerty, licytacje, przejazd tramwaju cabriolet i wiele innych atrakcji. Relacje: facebook.com/dkzacisze
  Pozioma linia oddzielająca
 • Sekcje DK Zacisze 37.31 KB
  Dom Kultury Zacisze – dom, w którym najmłodsi uczą się dotykać sztukę, trochę starsi wiedzą, że chcą tu być i się rozwijać. Miejsce spotkań, warsztatów, artystycznych emocji. Miejsce, w którym na każdym etapie życia można powiedzieć: to mój dom kultury.

 • Wybrane imprezy DK Zacisze


Pozioma linia oddzielająca
Graffiti. Dom Kultury Zacisze

Zacisze otwarte dla grafficiarzy! Miłośnicy twórczości na murach mieli powody do radości. Dom Kultury Zacisze wskazał jedną ze ścian do malowania na legalu. Wspomógł młodzież materiałami i fachowcami. Maciek i Paweł, dwaj warszawscy grafficiarze, dzielili się doświadczeniem, podpowiadali jak nanieść projekt na ścianę i jak używać farb. Mamy nadzieję, że graffiti na dobre wpisze się w krajobraz Zacisza. Zostało zaprojektowane tak, by każdy mógł zrobić sobie z nim zdjęcie. Mural przedstawia tubę, z której wylewają się atrybuty kultury. Uczestnicy warsztatów to młodzież w wieku 13-18 lat. Warsztaty poprowadzili Maciek i Paweł. Ich przygoda z malowaniem zaczęła się w drugiej połowie lat 90. Początkowo traktowali graffiti czysto hobbystycznie, jednak szybko malowanie stało się ich sposobem na życie. Obecnie zajmują się tworzeniem wielkoformatowych murali komercyjnych. Ich prace można oglądać na wielu budynkach w całej Polsce. Warsztaty odbyły się w ramach projektu Dzieciaki nie płacą.
Finansowanie: Budżet obywatelski w Warszawie
Realizacja: Dom Kultury Zacisze

Pozioma linia oddzielająca

Malarstwo: Pejzaż leśny
W pracowni malarstwa w Domu Kultury Zacisze powstają zjawiskowe prace. Jedną z nich jest obraz wykonany przez Szymona Piotrowskiego. W pracowni jest miejsce na eksperymenty z paletą barw i naukę kolorystyki, zasad kompozycji i perspektywy. Pod okiem Bogusławy Ołowskiej, krok po kroku uczestnicy przechodzą przez kolejne etapy warsztatu malarskiego. Program adresowany jest do osób na różnym poziomie zaawansowania. Dla młodszych uczestników proponujemy naukę malowania pejzażu, pejzażu z elementami architektury, martwej natury oraz kwiatów. Podczas zajęć uczestnicy pracują w technikach takich jak: pastel, akryl, olej. Dla chętnych przygotowanie do egzaminów do szkół plastycznych. Zapraszamy dzieci 6+ i młodzież.

Pozioma linia oddzielająca
Dzieciaki nie płacą - "Mój portret w mojej lalce"
Na warsztatach z Pauliną Maksjan dzieci wykonały szmacianą lalkę, która była swoistym autoportretem. Nie był to zwykły portret. Nie odzwierciedlał rzeczywistości. Uczestnicy nie musieli posiadać specjalnych umiejętności. Wystarczyła otwartość dziecka na nowe wyzwania. Było to zaproszenie w magiczną podróż do krainy intencji, emocji, afirmacji. Lalka jest czymś więcej niż tylko pięknym przedmiotem. Ma swoją osobowość cechy charakteru oraz wiele wieków własnej niepowtarzalnej historii. Szczególną uwagę należy zwrócić na ręcznie robione lalki, które potrafią w szczególny sposób nas oczarować i wzbudzić zaskakujące emocje. Warsztat jest częścią projektu "Dzieciaki nie płacą - warsztaty z artystami", finansowanego ze stołecznego Budżetu Obywatelskiego 2020.
obejrzyj na YouTube Pozioma linia oddzielająca
DK Zacisze online: Osłonka EKO
Dom Kultury Zacisze w Warszawie przygotował serię warsztatów z propozycjami eko przedmiotów. Oto jedna z nich! Przygotuj razem z nami ekoosłonkę na doniczkę! Naszą osłonkę przygotowaliśmy z materiału nazywanego washpapa, to specjalny rodzaj papieru, z którego można szyć, a w razie zabrudzenia można go wyprać. Washpapa zawiera lateks, dzięki czemu donica jest trwała i elastyczna, a wykonane z niej przedmioty mają naturalny i ekologiczny wygląd. Do przygotowania osłonki potrzebne będą: nici nożyczek mydełka doniczki na wymiar linijki/miarki oraz naszego niezwykłego papieru (my na dużą doniczkę użyliśmy kawałka o wymiarach100x50cm). Może przydać się maszyna do szycia. Wykonanie takiej osłonki jest bardzo łatwe i szybkie. Powodzenia!
Pomysł i wykonanie: Magdalena Turska, Kinga Duczman i Marzena Szychułda.
obejrzyj na YouTube
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115