Strona główna
Dzisiaj jest: 12 kwietnia 2021
Imieniny: Juliusza, Wiktora

Dom Kultury "Zacisze" ul. Blokowa 1
tel. 22-679-84-69, 22-743-87-10, faks 22-743-87-10

e-mail:
http://www.zacisze.waw.pl/

Drodzy Państwo, Jest nam niezmiernie miło zaprezentować Wam naszą ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych w sezonie 2020/2021. Ostatnimi czasy przyszło nam wszystkim stawić czoła chytremu przeciwnikowi. Jednak kultura się nie poddaje! My to wiemy, dlatego stworzyliśmy dla Was program zajęć oraz wydarzeń, który będzie sprzyjał rozwojowi pasji, będzie ciekawą propozycją spędzania wolnych chwil. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Już dziś możecie dokonać wyboru, zapisu i opłaty za pomocą elektronicznego systemu Strefazajec.pl. Każda sekcja zawiera podstawowe informacje i przycisk KUP ZAJĘCIA. W przypadku zajęć indywidualnych prosimy o kontakt z informacją DK Zacisze. Nie zwlekajcie z podjęciem decyzji, liczba miejsc do wybranych sekcji jest ograniczona.
Wszystkie zajęcia będą odbywały się z przestrzeganiem rygorów koronawirusowych.

ZAPRASZAMY!

Więcej: www.zacisze.waw.pl
Sekcje: https://zacisze.waw.pl/pl/sekcje-i-zajecia


  Pozioma linia oddzielająca Zapraszamy do Domu Kultury ZACISZE w sezonie 2020/2021: Pozioma linia oddzielająca

Propozycje DK Zacisze:

 • 6.03 (sobota) godz. 10.00, 11.00 Mali Einsteini online - brak zajęć
 • 6.03 (sobota) godz. 10.00 Sztuka pod ręką - Premiera cyklu Sztuka pod ręką dla Zacisza i świata autorstwa Mariusza Ołowskiego. Bohaterem odcinaka będzie niezwykły malarz Henri Rousseau. Nagranie: facebook.com/dkzacisze
 • 8.03 (poniedziałek) godz. 11.00 Jestem kobietą - Wystawa online malarstwa Ewy Karkowskiej-Burdy, studentki UTW DK Zacisze. Dostęp: www.zacisze.waw.pl/pl/wystawa-utw-online-jestem-kobieta
 • 11.03 (czwartek) godz. 19.00 Tango – Piazzolla - Koncert online z okazji 100. rocznicy urodzin Astora Piazzolli w wykonaniu zespołu Sentido w składzie: Piotr Kopietz – bandoneon, aranżacje oraz Adam Woch – gitara. W programie najpiękniejsze kompozycje Astora Piazzolli w tym Bordel 1900, Cafe 1930, Nightclub 1960, Libertango, Oblivion, Revirado, Chiquilin de Bachin.  Live stream: facebook.com/dkzacisze
 • 13.03 (sobota) godz. 10.00, 11.00 Jak pije kwiat? Mali Einsteini online. Doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. I grupa (6-9 lat) – godz. 10.00, II grupa (4-5 lat) – godz. 11.00. Warsztaty w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych. Odbiór pakietu materiałów niezbędnych do zrealizowania eksperymentów w DK Zacisze 4.03.21 w godz. 12.00-19.00 i 5.03.21 w godz. 9.00-19.00. Karnet 100 zł (4 zajęcia).
 • 13.03 (sobota) godz. 10.00 Spacer Geo-Zacisze. Odkryj tajemnice i nieznane historie Zacisza podczas rodzinnego spaceru ścieżką geocachingową. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest posiadanie smartfona. Zbiórka na parkingu Domu Kultury Zacisze. Udział bezpłatny. Zapisy: wspolpraca@zacisze.waw.pl
 • 14.03 (niedziela) godz. 11.00, 12.30 - Przedstawienie dla dzieci. Spektakl familijny dla dzieci i rodziców. Na deskach zaciszańskiej sceny spotkacie żywego aktora i poznacie magię teatru. Bilet 12 zł.
 • 14.03 (niedziela) godz. 18.00 Ulica - Spektakl teatralny online w oparciu o dramat Rolanda Schimmelpfenniga w wykonaniu absolwentów Warsztatów Teatralnych Akademii Sztuki i Kultury. Nagranie: facebook.com/dkzacisze
 • 18.03 (czwartek) godz. 11.00 Słowacja. Kraina Janosika - Z pamiętnika podróżnika. Spotkanie online z Barbarą Ślebodą, studentką UTW DK Zacisze w ramach Klubu Podróżnika. Nagranie: zacisze.waw.pl/pl/klub-podroznika-online-slowacja-w-krainie-janosika
 • 20.03 (sobota) godz. 10.00, 11.00 Co łączy wieloryba i fontannę? Mali Einsteini online. Doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. I grupa (6-9 lat) – godz. 10.00, II grupa (4-5 lat) – godz. 11.00. Warsztaty w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych.
 • 20.03 (sobota) godz. 10.30 Sketchnothing - Warsztaty online z tworzenia rysunkowych notatek dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Prowadzi Gosia Kami, sketchnoter, graphicrecorder, trener myślenia wizualnego i rysunku, ilustrator. Realizacja w ramach projektu Dzieciaki nie płacą – bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży – Budżet Obywatelski 2021. Udział bezpłatny. Zapisy od 12.03.21.
 • 20.03 (sobota) godz. 11.00 Kandinsky na talerzu - Malowanie na porcelanie inspirowane twórczością Wassilego Kandinskiego. Warsztaty online dla dzieci i młodzieży (10-15 lat). Prowadzi Anna Podniesińska-Bartoszek. Warsztaty w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych. Realizacja w formie zajęć w czasie rzeczywistym (1,5 h). Materiały do odbioru w DK Zacisze 19.03.21, godz. 9.00-19.00. Opłata 35 zł.
 • 21.03 (niedziela) godz. 11.00 Księżniczka na ziarnku grochu - Teatrzyk kamishibai online dla dzieci na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena z okazji nadejścia wiosny. Nagranie: facebook.com/dkzacisze
 • 25.03 (czwartek) godz. 11.00 Portret rodzinny - Spotkanie online z Hanną Ciesielską, studentką UTW Zacisze z cyklu W poszukiwaniu własnych korzeni. Nagranie: facebook.com/UtwZacisze
 • 27.03 (sobota) godz. 10.00 Blisko tradycji - Warsztaty wielkanocne online. Pisanki malowane i zdobione, akwarelowe życzenia, szyte i wyplatane niespodzianki wielkanocne. Zapisy od 8.03.21.
 • 27.03 (sobota) godz. 10.00, 11.00 Czy jajko jest mądrzejsze od kury? Mali Einsteini online. Doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. I grupa (6-9 lat) – godz. 10.00, II grupa (4-5 lat) – godz. 11.00. Warsztaty w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych.
 • 10.04 (sobota) godz. 10.00, 11.00 Co to jest genetyka? Mali Einsteini online. Doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. I grupa (6-9 lat) – godz. 10.00, II grupa (4-5 lat) – godz. 11.00. Warsztaty w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych. (NOWY TERMIN)

  Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/Roczny-harmonogram-imprez
 
Pozioma linia oddzielająca
 • Sekcje DK Zacisze 37.31 KB
  Dom Kultury Zacisze – dom, w którym najmłodsi uczą się dotykać sztukę, trochę starsi wiedzą, że chcą tu być i się rozwijać. Miejsce spotkań, warsztatów, artystycznych emocji. Miejsce, w którym na każdym etapie życia można powiedzieć: to mój dom kultury.

 • Wybrane imprezy DK Zacisze
Pozioma linia oddzielająca
Graffiti. Dom Kultury Zacisze

Zacisze otwarte dla grafficiarzy! Miłośnicy twórczości na murach mieli powody do radości. Dom Kultury Zacisze wskazał jedną ze ścian do malowania na legalu. Wspomógł młodzież materiałami i fachowcami. Maciek i Paweł, dwaj warszawscy grafficiarze, dzielili się doświadczeniem, podpowiadali jak nanieść projekt na ścianę i jak używać farb. Mamy nadzieję, że graffiti na dobre wpisze się w krajobraz Zacisza. Zostało zaprojektowane tak, by każdy mógł zrobić sobie z nim zdjęcie. Mural przedstawia tubę, z której wylewają się atrybuty kultury. Uczestnicy warsztatów to młodzież w wieku 13-18 lat. Warsztaty poprowadzili Maciek i Paweł. Ich przygoda z malowaniem zaczęła się w drugiej połowie lat 90. Początkowo traktowali graffiti czysto hobbystycznie, jednak szybko malowanie stało się ich sposobem na życie. Obecnie zajmują się tworzeniem wielkoformatowych murali komercyjnych. Ich prace można oglądać na wielu budynkach w całej Polsce. Warsztaty odbyły się w ramach projektu Dzieciaki nie płacą.
Finansowanie: Budżet obywatelski w Warszawie
Realizacja: Dom Kultury Zacisze

Pozioma linia oddzielająca

Malarstwo: Pejzaż leśny
W pracowni malarstwa w Domu Kultury Zacisze powstają zjawiskowe prace. Jedną z nich jest obraz wykonany przez Szymona Piotrowskiego. W pracowni jest miejsce na eksperymenty z paletą barw i naukę kolorystyki, zasad kompozycji i perspektywy. Pod okiem Bogusławy Ołowskiej, krok po kroku uczestnicy przechodzą przez kolejne etapy warsztatu malarskiego. Program adresowany jest do osób na różnym poziomie zaawansowania. Dla młodszych uczestników proponujemy naukę malowania pejzażu, pejzażu z elementami architektury, martwej natury oraz kwiatów. Podczas zajęć uczestnicy pracują w technikach takich jak: pastel, akryl, olej. Dla chętnych przygotowanie do egzaminów do szkół plastycznych. Zapraszamy dzieci 6+ i młodzież.

Pozioma linia oddzielająca
Dzieciaki nie płacą - "Mój portret w mojej lalce"
Na warsztatach z Pauliną Maksjan dzieci wykonały szmacianą lalkę, która była swoistym autoportretem. Nie był to zwykły portret. Nie odzwierciedlał rzeczywistości. Uczestnicy nie musieli posiadać specjalnych umiejętności. Wystarczyła otwartość dziecka na nowe wyzwania. Było to zaproszenie w magiczną podróż do krainy intencji, emocji, afirmacji. Lalka jest czymś więcej niż tylko pięknym przedmiotem. Ma swoją osobowość cechy charakteru oraz wiele wieków własnej niepowtarzalnej historii. Szczególną uwagę należy zwrócić na ręcznie robione lalki, które potrafią w szczególny sposób nas oczarować i wzbudzić zaskakujące emocje. Warsztat jest częścią projektu "Dzieciaki nie płacą - warsztaty z artystami", finansowanego ze stołecznego Budżetu Obywatelskiego 2020.
obejrzyj na YouTube Pozioma linia oddzielająca
DK Zacisze online: Osłonka EKO
Dom Kultury Zacisze w Warszawie przygotował serię warsztatów z propozycjami eko przedmiotów. Oto jedna z nich! Przygotuj razem z nami ekoosłonkę na doniczkę! Naszą osłonkę przygotowaliśmy z materiału nazywanego washpapa, to specjalny rodzaj papieru, z którego można szyć, a w razie zabrudzenia można go wyprać. Washpapa zawiera lateks, dzięki czemu donica jest trwała i elastyczna, a wykonane z niej przedmioty mają naturalny i ekologiczny wygląd. Do przygotowania osłonki potrzebne będą: nici nożyczek mydełka doniczki na wymiar linijki/miarki oraz naszego niezwykłego papieru (my na dużą doniczkę użyliśmy kawałka o wymiarach100x50cm). Może przydać się maszyna do szycia. Wykonanie takiej osłonki jest bardzo łatwe i szybkie. Powodzenia!
Pomysł i wykonanie: Magdalena Turska, Kinga Duczman i Marzena Szychułda.
obejrzyj na YouTube
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115