Strona główna
Dzisiaj jest: 25 listopada 2020
Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
30 sierpnia (w niedzielę) z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy po raz drugi odbył się Festiwal Folkloru "Targówek 2009".
Festiwal otworzyła znana polska aktorka Laura Łącz, która powitała licznie przybyłych gości oraz dokonała prezentacji poszczególnych zespołów. Festiwal rozpoczął występ cygańskiego zespołu "Terno", uznawanego za najlepszy zespół romski w Europie.
Następnie wystąpiły: Kapela Podlaska, Kapela góralska "Beskid" (muzyka z regionu Beskidów, Podhala i Karpat), grupa folk-rockowa "Redlin", wykonująca muzykę góralską, celtycką, amerykańską i rosyjską. Oryginalne wykonanie powszechnie znanych utworów bardzo spodobało się publiczności, wśród której nie zabrakło młodzieży żywo reagującej na rockową muzykę.
Niekwestionowaną gwiazdą II Festiwalu Folkloru był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. "Śląsk" to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, prezentujący bogaty folklor śląski a także pieśni i tańce wszystkich polskich regionów. Przy skocznych dźwiękach muzyki, cukrowej wacie i znakomitych kiełbaskach z grilla mieszkańcy dzielnicy uczestniczyli w zabawie, która trwała do późnych godzin wieczornych.
| 1 | 2 | 3 | 4 |
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115