Strona główna
Dzisiaj jest: 5 kwietnia 2020
Imieniny: Ireny, Wincentego

Grupa biegaczy amatorów, skupiona w Klubie Biegaczy WPionie.pl, zorganizowała akcję sprzątania śmieci i wspólne zawody biegowe w Lasku Bródnowskiego na warszawskim Targówku.

„Idea jest prosta – razem sprzątamy, razem biegamy” – mówi Michał Horodeński - Ecorunner, pomysłodawca i jeden z organizatorów akcji. „Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problem śmieci w lasach oraz zmobilizować mieszkańców do wyjścia z domu w niedzielne przedpołudnie”.

Akcję „Ekobieg” wsparł Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, który pomógł w organizacji zawodów, a także wyposażył uczestników w rękawiczki ochronne i worki na śmieci.

Zawody były amatorskie, ale z pełną oprawą sportową. Dla każdego uczestnika przygotowany był pamiątkowy medal. Gorąca herbata oraz coś słodkiego. Start w biegu był bezpłatny, trzeba było tylko wziąć czyny udział w sprzątaniu śmieci, co zajęło ok. 60 min. W nagrodę później były zawody. Do akcji zgłosiło się ok. 40 osób, a w biegu udział wzięło 18. Trasa dla zawodników była przygotowana na 4,5 km. Pan Wacław Kowalski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy honorował wszystkich zawodników dobiegających do mety pamiątkowym medalem.

Partnerami akcji byli m.im. Toyota Żerań czy Puma, którzy zakupili niezbędne rzeczy do organizacji zawodów i ufundowali drobne upominki. Był to pierwszy bieg, ale po jego zakończeniu organizatorzy już planują jego kontynuację.

Więcej informacji na stronie www.ekobiegi.pl oraz www.nasze-bieganie.pl.

Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115