Strona główna
Dzisiaj jest: 26 stycznia 2021
Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Dzielnicowe Centrum do Spraw Integracji

Dzielnicowe Centrum do Spraw Integracji (DCI)


W ramach pilotażowego programu, z inicjatywy Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Opieki Psychologiczno - Pedagogicznej Biura Edukacji m. st. Warszawy, od listopada 2008 r. w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 13 działa Dzielnicowe Centrum ds. Integracji.


Do realizacji zadań Centrum został powołany Dzielnicowy Zespół ds. Integracji, w którego skład wchodzą dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli i szkół integracyjnych funkcjonujących w dzielnicy Targówek, przedstawiciel Wydziału Edukacji i Kultury w Urzędzie Dzielnicy Targówek oraz przedstawiciel Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Główne zadania Zespołu to:

 

  • zapewnienie dzieciom i młodzieży miejsc w oddziałach integracyjnych zgodnie z zaleceniami w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego;
  • informowanie rodziców o ofercie szkół z oddziałami integracyjnymi;
  • pomoc nauczycielom i rodzicom w zapewnieniu dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi właściwych form wsparcia;
  • rozwijanie współpracy nauczycieli, psychologów i pedagogów w celu zapewnienia dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi optymalnych warunków nauki.

W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 13 został powołany również koordynator DCI. Funkcję tę pełni Pani Jolanta Niksińska – psycholog Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 13.
Rodziców i Nauczycieli dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zapraszamy do współpracy w tworzeniu optymalnych rozwiązań edukacyjnych odpowiednio do potrzeb uczniów oraz do korzystania z porad i konsultacji.

Dyżury na terenie poradni:

Przewodnicząca Zespołu - dyrektor PPP 13 - Marzenna Czarnocka

poniedziałek 1700 – 1900

tel.0-692 060 202

 

Koordynator DCI w Poradni: psycholog – Jolanta Niksińska

czwartek 1700 – 1900

tel.0-22 811 26 46 w. 25

Na indywidualne konsultacje zapraszamy po uprzednim uzgodnieniu terminu spotkania.

Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115