Strona główna
Dzisiaj jest: 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Kamienie z Targówka (19 października 2008)
Promocja książki pt. "Na Targówku Kamienie mówią..." odbyła się 13 października w Ratuszu Dzielnicy przy ulicy Kondratowicza 20. Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy, młodzież oraz zaproszeni goście. Zebranych powitał Burmistrz Dzielnicy Grzegorz Zawistowski, który w swoim przemówieniu wskazał na znaczącą rolę historii w procesie wychowania młodzieży. Książka, której autorem jest historyk z Muzeum Powstania Warszawskiego Katarzyna Utracka - powstała dzięki staraniom żołnierzy kombatantów VI obwodu AK Praga.

W publikacji wykorzystano m.in. unikatowe zdjęcia niemieckiego Luftwaffe, które dzięki staraniom Zygmunta Walkowskiego trafiły do Polski. Przewodnik wydany został przez Urząd Dzielnicy Targówek w nakładzie 5 tys. egzemplarzy i dostępny jest bezpłatnie we wszystkich placówkach samorządowych na terenie dzielnicy.

Zapraszamy również na wystawę fotograficzną "Na Targówku kamienie mówią..." - wystawa otwarta jest w godzinach pracy urzędu dzielnicy (poniedziałek, godz. 8.00 - 18.00; wtorek - piątek, godz. 8.00 - 16.00) - Galeria Kondratowicza 20.
Wystawa czynna jest do 31 października br.

Jeśli posiadają Państwo informację o innych miejscach pamięci na terenie Targówka nie ujętych w przewodniku, bardzo prosimy o informację na adres e-mail:
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115