Strona główna
Dzisiaj jest: 21 stycznia 2022
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
29 maja 2021 
  Break Away - DK Zacisze zaprasza
  miejsce:  Dom Kultury "Zacisze"
  Dom Kultury Zacisze zaprasza:
Break Away
29 maja 2021, sobota, godz. 17.00
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Prezentacja w wykonaniu Breaking Academy pod kierunkiem Łukasza Depy oraz gościnny pokaz trickingu.

Breaking Academy to grupa tańca break dance. Break to taniec, który charakteryzuje się dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych oraz kroków wykonywanych w parterze. Z roku na rok grupa zdobywa nowe umiejętności, doskonali swoją technikę oraz bierze udział w zawodach i wydarzeniach kulturalnych, na które przygotowuje wspólne układy taneczne.
W tym roku podczas prób tancerze przygotowali pokaz pod nazwą "Break Away" czyli oderwać się/wyzwolić. Jak mówi prowadzący grupę Łukasz Depa chcielibyśmy tym pokazem zachęcić wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego, spróbowania nowej formy komunikacji niewerbalnej, uwolnienia ekspresji, a przy okazji zapraszają do wspólnej dobrej zabawy.

Gościnnie podczas wieczoru „Break Away” zobaczymy pokaz trickingu.

Tricking jest nieformalną nazwą stosunkowo nowego sportu łączącego sztuki walki, gimnastykę i break dance. Ma na celu stworzenie estetycznego połączenia salt, kopnięć i obrotów. Tricking zawiera wiele różnych ruchów jak backflip z gimnastyki, 540 kick z taekwondo, butterfly twist z wushu i double leg z capoeiry. Tricking można rozpoznać po mocnych kopnięciach, złożonych szarpnięciach i skrętach ciała. Jego wysoce stylizowane ruchy odróżniają go od sztuk walki. Sportowiec uprawiający tricking nazywany jest „tricksterem” lub „trickerem”. W Pokazie zaprezentują swoje umiejętności jedni z najlepszych trickerów w Polsce.

Więcej informacji: https://zacisze.waw.pl/pl/break-away

 
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
«  maj 2021  »
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115