Strona główna
Dzisiaj jest: 21 stycznia 2022
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
30 maja 2021 
  Spektakl: Hala odlotów
  miejsce:  Dom Kultury "Zacisze"
  Dom Kultury Zacisze zaprasza:

Spektakl: Hala odlotów
30 maja 2021, niedziela, godz. 18.00
Wstęp wolny.

„Hala odlotów” to autorska inscenizacja zainspirowana pytaniem „Czego żałuje człowiek tuż przed śmiercią?”. Temat często podejmowany w różnych opracowaniach literackich i popularnonaukowych. Studenci Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych – WSAD sięgnęli po własną, teatralną interpretację tego zagadnienia. Dzięki improwizacjom opartym na prawdziwych i fikcyjnych historiach stworzyli kilka scen próbujących odpowiedzieć na nurtujące wielu pytanie. Opowieści snute są jednakże z perspektywy po a nie przed śmiercią i łączy je tylko miejsce, w którym spotykają się postacie. Miejsce, które trudno określić: „Tu jesteśmy tacy jakimi chcemy być zapamiętani. Pozostajemy tu tak długo, jak długo się o nas pamięta”. Tworzenie spektaklu było okazją do intensywnej pracy w czasie zajęć z przedmiotu „Scen”, w procesie nauki budowania postaci i nawiązywania relacji z partnerem scenicznym.
W przedstawieniu wykorzystano cytaty z dramatów Antoniego Czechowa i obszerne fragmenty z opowiadania „Książę z w cukierni” Marka Bieńczyka i Joanny Concejo.

Reżyseria: Arkadiusz Ziętek
Wykonawcy: Studenci Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych – WSAD

Arkadiusz Ziętek - w latach 2003-2019 kierownik artystyczny Interkunst e.V. w Berlinie. W swoich międzynarodowych projektach łączy różne dyscypliny sceniczne, zapraszając aktorów, muzyków, tancerzy, artystów cyrkowych. Jako reżyser, aktor, scenarzysta, trener, organizator angażuje się w projekty dotyczące problemów społecznych. W pracy teatralnej i pedagogicznej kładzie duży nacisk na interaktywność i spontaniczność, korzystając z wielu metod i technik teatralnych, których uczył się od ich twórców i mistrzów: impro, teatr uciśnionych, method acting, teatr ze społecznością, techniki dramowe. W 2007 roku razem z Mike’iem Hughes’em poprowadził jeden z pierwszych w Polsce warsztatów teatru “Impro”, który był ważnym impulsem do dynamicznego rozwoju tego gatunku w kraju.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/spektakl-hala-odlotow
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
«  maj 2021  »
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115