Strona główna
Dzisiaj jest: 25 czerwca 2021
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Konkurs w Teatrze Rampa rozstrzygnięty (15 kwietnia 2021)
Michał Walczak będzie nowym dyrektorem Teatru Rampa na Targówku. Komisja konkursowa bezwzględną większością głosów poparła jego kandydaturę.

Komisja konkursowa uznała, że kandydatura Michała Walczaka w najwyższym stopniu spełnia przyjęte kryteria oceny kandydata dotyczące wartości przedstawionej koncepcji programowej oraz koncepcji organizacyjnej Teatru Rampa na Targówku. Przedstawiona przez Michała Walczaka koncepcja jest nowoczesna i odważna. Rozmowa z kandydatem dała podstawę do stwierdzenia, że zna on specyfikę pracy w teatrze oraz posiada doświadczenie we współpracy z podmiotami zewnętrznymi i w pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł innych niż dotacja od organizatora.

Postępowanie konkursowe
Konkurs na dyrektora Teatru Rampa na Targówku został ogłoszony pod koniec grudnia 2020 roku. W pierwszym etapie postępowania konkursowego spośród 11 osób, które złożyły oferty, do drugiego etapu przeszło 10 spełniających wymagania formalne. Rozmowy z nimi odbyły się 8 i 9 kwietnia 2021 roku. Autorskie koncepcje programowe, organizacyjne i/lub restrukturyzacyjne oceniała ośmioosobowa komisja (jedna osoba bez prawa głosu) pod przewodnictwem Artura Jóźwika, dyrektora Biura Kultury. Oprócz przedstawicieli miasta w komisji zasiadali także reprezentanci Teatru Rampa, przedstawiciel Związku Artystów Scen Polskich oraz Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów.

Nowy dyrektor Rampy
Michał Walczak (rocznik 1979) jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jest dramatopisarzem, reżyserem i liderem wielu projektów kulturalnych. Jego sztuki wystawiane były na wielu warszawskich scenach, a debiut reżyserski miał miejsce w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera w Warszawie. Współtwórca kabaretu “Pożar w Burdelu”. Jego działania związane są z warszawską Pragą. Autor wielu piosenek oraz inicjator powstania Laboratorium Musicalu – inkubatora nowoczesnego repertuaru dla teatrów muzycznych. Prezes Fundacji „Zakochana Warszawa”.
Stanowisko dyrektora Teatru Rampa Michał Walczak obejmie 1 września br.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115