Strona główna
Dzisiaj jest: 31 lipca 2021
Imieniny: Heleny, Ignacego
Biblioteka Publiczna Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy
ul. Wincentego 85, 03-291 Warszawa
tel.: (22) 814 24 07
fax: (22) 814 24 07
e-mail: 
www: http://www.multibiblioteka.waw.pl
Instytucje podległe:


Biblioteka istnieje od 1 stycznia 1996 roku. W jej skład wchodzi Czytelnia Naukowa oraz 14 filii (9 wypożyczalni dla dorosłych i 5 bibliotek dziecięcych).

Czytelnia Naukowa, ul. Św. Wincentego 85, tel. (022) 674 66 01, powstała w 1934 roku ze zbiorów Faustyna Czerwijowskiego. Dzisiaj w jej zbiorach znajduje się ok. 27500 woluminów, w tym zbiór druków XIX-wiecznych. Czytelnia udostępnia 60 tytułów czasopism, głównie naukowych.

Spośród filii Biblioteki polecamy szczególnej uwadze:

  • Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przy ul. Bazyliańskiej 6, która od 1997 roku zaczęła gromadzić materiały przystosowane ze względu na formę i treść do potrzeb psychologicznych dzieci niepełnosprawnych (książki łatwe w czytaniu, gry dydaktyczne)

  • Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 72 przy ul. Suwalskiej 11, prowadzącą dział książki mówionej (ok. 250 utworów) przeznaczony dla czytelników niedowidzących i niewidomych. Od 1996 roku Biblioteka zaczęła również gromadzić regionalia dotyczące Gminy Targówek -- rękopisy, fotografie, amatorską twórczość literacką, plakaty itp. Biblioteka gromadzi także prasę lokalną

  • mieszcząca się w tym samym miejscu Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40, posiada lektury szkolne w postaci książki mówionej - jest to literatura nagrana na kasety magnetofonowe - wypożyczana dzieciom i młodzieży z wadami wzroku oraz dyslektykom w ramach terapii "słucham-czytam"

Biblioteka Publiczna dziś, to nowoczesne, multimedialne centrum informacji. Oferuje szerokie możliwości dostępu do niewyczerpanych zasobów globalnej informacji i e-komunikacji.

Szukasz książki, czasopisma lub informacji, poszukujesz pracy, chcesz sprzedać lub kupić za pomocą internetu, piszesz rozprawę naukową, chcesz popracować z komputerem, zamierzasz odbyć wędrówkę po światowej sieci www lub wysłać e-maila do przyjaciela - zapraszamy do Multimedialnej Biblioteki.

Do niedawna udostępnialiśmy tylko książki i czasopisma. Dziś są one jednym z elementów naszej szerokiej oferty. Placówki biblioteczne wyposażyliśmy w nowoczesne i wygodne stanowiska komputerowe, drukarki i skanery. Wszystkie zapewniają stały, bardzo szybki dostęp do internetu i usług dodatkowych.

Odpłatność za korzystanie z komputera i dostępu do Internetu jest warunkiem utrzymania naszych usług na najwyższym poziomie. Ustaliliśmy ją jednak na poziomie minimalnym - 1 zł za godzinę (opłata za pierwszą rozpoczętą godzinę korzystania z usługi dostępu do internetu wynosi 1 zł brutto, za każdą następną rozpoczętą godzinę opłata wynosi 2 zł brutto).

W ten sposób usługa stała się dostępna dla każdego mieszkańca.

Wprowadziliśmy system zabezpieczeń ograniczający użytkownikom dostęp do stron www i chatów propagujących przemoc i treści powszechnie uznane za nieobyczajne. Stale doskonalimy personel Biblioteki w celu zapewnienia użytkownikom profesjonalnej pomocy, a młodym internautom należytej opieki.

Dbamy o to, by każdy z mieszkańców Dzielnicy mógł korzystać z naszych usług możliwie najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

W wybranych placówkach na terenie Dzielnicy oferujemy możliwość czarno-białych i kolorowych wydruków komputerowych, odbitek kserograficznych oraz skanowania i obróbki obrazów. W każdym komputerze można odczytać dyskietkę i płytę CD lub przygotować dokument w popularnym edytorze tekstów. Na stronach naszego portalu umożliwiliśmy przeglądanie zasobów Czytelni Naukowej. Wkrótce udostępnimy księgozbiory kolejnych placówek.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom różnych grup naszych użytkowników. W Bibliotece przy ul. Suwalskiej 11 oferujemy księgozbiór książki mówionej, oraz bogaty zbiór książek i pomocy dydaktycznych przeznaczony dla dzieci z dysleksją.

Z myślą o niepełnosprawnych podejmujemy starania o usunięcie barier architektonicznych, które w chwili obecnej utrudniają dostęp do naszych placówek. Organizujemy wydarzenia kulturalne, których celem jest popularyzacja wiedzy i czytelnictwa oraz integracja społeczności lokalnej.

Specjalistyczna oferta Biblioteki Publicznej skierowana jest do:

  • osób mających problemy w posługiwaniu się tradycyjną książką
  • osób słabowidzących i niewidzących
  • dzieci z dysleksją
  • osób starszych.
Dojazd:
  • linie autobusowe nr: 500, 169, 145, 140, 127

Biuro czynne:
  • poniedziałek - piątek 8.00 - 16.00
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115