Strona główna
Dzisiaj jest: 21 stycznia 2022
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Park Bródnowski położony jest w centrum dużego Osiedla Bródno, pomiędzy ulicami Kondratowicza, Chodecką, Wyszogrodzką i ciągiem pieszym będącym przedłużeniem ulicy Łabiszyńskiej. Jest to jedno z większych założeń parkowych Warszawy, gdyż zajmuje powierzchnię aż 25,4 ha.

Park powstał w latach 1976-1978, wg projektu inż. Stefanii Traczyńskiej, na terenie dawnych upraw rolnych i ogrodniczych, jako obiekt zaspokajający potrzeby mieszkańców tej części stolicy na różnorodne formy wypoczynku.

W 1997 r. rozpoczęto prace modernizacyjne, mające na celu uczynienie z parku prawdziwego centrum wypoczynku i rekreacji. Przebudowie uległ układ kompozycyjny zieleni parkowej. Przygotowano także place zabaw dla dzieci, wyposażone w zjeżdżalnie, piaskownice, bujawki na sprężynach i małe karuzele.

Poza tym wydzielono także miejsca do gier i zabaw ruchowych oraz boiska do koszykówki i siatkówki. Sportowemu wypoczynkowi służą także ścieżki spacerowe przystosowane do jazdy na rowerach i łyżworolkach. W przyszłości w parku ma powstać także rampa dla deskorolkowców z podjazdami do akrobacji.

Na terenie parku znajdują się stawy o łącznej powierzchni 0,7 ha.

Jest to ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Targówka. Ten położony między blokami park jest pięknie zaprojektowaną oazą zieleni, z trzema akwenami wodnymi, fontanną, uporządkowanymi alejkami, placami zabaw dla dzieci a także boiskami sportowymi.

Spacerujący po parku mogą tu podziwiać piękne drzewa takie jak: platany klonolistne, modrzewie, brzozy, lipy drobnolistne, buki, a także krzewy berberysu, forsycji, żylistka. W akwenach pływają kaczki i rybitwy co nadaje temu miejscu szczególny charakter.

Po zmierzchu Park Bródnowski oświetlają nowoczesne lampy. Park cały czas jest modernizowany, uzupełniane są nasadzenia drzew i krzewów.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115