Strona główna
Dzisiaj jest: 24 stycznia 2022
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (25 czerwca 2021)
25 czerwca ostatni dzwonek dla uczniów i nauczycieli zabrzmi przed wakacjami oraz po szczególnym czasie prowadzenia nauki zdalnej - online.
W specjalnych listach życzenia słonecznych, pełnych wytchnienia a przede wszystkim bezpiecznych wakacji Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi, Rodzicom, Przedszkolakom, Uczennicom i Uczniom składają Pan Michał Jamiński Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Pani Małgorzata Kwiatkowska Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Zapraszamy do przeczytania pełnej treści listu (w załączeniu).

W szkołach i przedszkolach na Targówku edukację w mijającym roku szkolnym zakończy blisko siedemnaście i pół tysiąca osób - dzieci oraz młodzież wśród nich przyszli uczniowie klas pierwszych w szkołach podstawowych, absolwenci klas ósmych jak również abiturienci egzaminu dojrzałości.

Tegoroczna organizacja pracy placówek wymagała od dyrektorów szkół szczególnych działań. Oprócz wprowadzenia standardowych procedur zgodnych z przepisami prawa, zatwierdzonym arkuszem organizacji pracy placówek oraz podstawą programową, należało wprowadzić wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wytyczne m.st. Warszawy w związku z panującą pandemią SARS–COV-2.

We wszystkich szkołach w dzielnicy zostały podtrzymane specjalne procedury chroniące zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego - które inaczej niż dotychczas odbędą się kameralnie w klasach - jak również podczas codziennej nauki stacjonarnej.

Tymczasem z nadzieją na powrót do szkolnych ławek we własnych klasach, uczniowie udają się na wakacje. W razie potrzeby i konieczności placówki przygotowane są do sprawnego przejścia na prowadzenie nauki w trybie mieszanym (hybrydowym) i zdalnym m.in. przez korzystanie z przeznaczonej dla uczniów i nauczycieli platformy Eduwarszawa.pl umożliwiającej naukę zdalną w sposób wygodny i bezpieczny. Szczegółowe informacje, w jaki sposób będzie pracować dana placówka po wakacjach i w jaki sposób organizuje pracę będą na bieżąco publikowane za pośrednictwem stron internetowych placówek oraz będą przekazywane rodzicom poprzez dzienniki elektroniczne.

Niech wakacyjne podróże, wyprawy i przygody staną się źródłem siły na nadchodzący czas. Do zobaczenia we wrześniu.
Wydział Edukacji i Wychowania dla Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115