Strona główna
Dzisiaj jest: 24 stycznia 2022
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Ostatni dzień głosowania w budżecie obywatelskim! (30 czerwca 2021)
Jeszcze tylko dziś (30.06.) można zagłosować na projekty w budżecie obywatelskim. Głosowanie internetowe za pośrednictwem portalu bo.um.warszawa.pl trwa do końca dnia, tj. do godziny 23:59!

Każdy mieszkaniec Warszawy, bez względu na wiek, może zagłosować na wybrane przez siebie projekty w jednej dzielnicy oraz na projekty ogólnomiejskie. Nie trzeba głosować w dzielnicy zamieszkania. Można zagłosować na projekty z dzielnicy, z którą czujemy się związani, np. tej, w której pracujemy, czy spędzamy czas wolny.

Głosować można tylko raz wybierając maksymalnie 15 pomysłów dzielnicowych oraz 10 ogólnomiejskich, niezależnie od ich wartości. Głosować można na dwa sposoby – elektronicznie bądź papierowo. Elektroniczne głosowanie odbywa się za pośrednictwem portalu bo.um.warszawa.pl, na którym - krok po kroku - opisana jest procedura głosowania. Alternatywną formą jest głosowanie papierowe, w którym niezbędna jest osobista wizyta w urzędzie dzielnicy. Wypełnioną kartę do głosowania przekazuje się pracownikowi Wydziału Obsługi Mieszkańców, który na podstawie okazanego do wglądu dokumentu tożsamości potwierdza dane osobowe głosującego.

W 8. edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy będą decydować o wydatkowaniu ponad 93 mln złotych , w tym 4,5 mln złotych na projekty dzielnicowe na Targówku. Które projekty zwyciężą w głosowaniu - zadecydują mieszkańcy.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu i współdecydowaniu o przeznaczeniu części budżetu naszej dzielnicy/miasta. Wyniki głosowania, wraz z listą zwycięskich projektów - zostaną ogłoszone 15 lipca. Projekty wybrane w głosowaniu będą zrealizowane w 2022 roku.
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115