Strona główna
Dzisiaj jest: 21 stycznia 2022
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
XIV Igrzyska Młodzieży Niepełnosprawnej (2008)
7 czerwca 2008 r. przy ul. Łabiszyńskiej 20 na warszawskim Targówku odbyły się XIV Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Udział w imprezie wzięło 250 osób niepełnosprawnych, w tym 8 osób z Polonii zagranicznej (Rosji i Litwy) oraz opiekunowie, wolontariusze i widzowie.

Tradycyjnie, jak co roku, rozegrane zostały konkurencje w biegu na 40 metrów dla tych, którzy samodzielnie chodzą, wyścigi na wózkach, wyścigi na czworakach z piłką i dla tych, którzy nie mają możliwości poruszania się dmuchanie piłeczki pingpongowej. Oprócz tego sportowcy walczyli w strzałach na bramę, rzutach do kosza i do tarczy, a także w jeździe na ergometrze i w tenisie stołowym. Emocje w niczym nie ustępowały tym z największych aren sportowych.

Uroczystość wręczenia medali uświetnił hejnał olimpijski w wykonaniu trębacza z Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Wszyscy uczestnicy Igrzysk otrzymali medale pamiątkowe oraz paczki z upominkami. Między zawodami odbyły się pokazy zapaśników z UKS "Zdrowy Targówek", pokazy akrobatów z UKS "Targówek" oraz pokaz szermierki w wykonaniu Zbigniewa Wyganowskiego. Straż Miejska oraz Stowarzyszenie "Help" zorganizowała dla uczestników Igrzysk kąciki plastyczno-techniczne, a Policja pokaz tresury psa obronnego.
| 1 | 2 |
Wszechnica Edukacyjna Targówek
Urząd Dzielnicy
Park Rzeźby
Budżet partycypacyjny
Jeden numer tysiąc spraw - 19115